STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / OPŁATEK PORTU LOTNICZEGO KRAKÓW-BALICE: BÓG Z MIŁOŚCI DO CZŁOWIEKA ZESŁAŁ SWOJEGO SYNA

Opłatek Portu Lotniczego Kraków-Balice: Bóg z miłości do człowieka zesłał swojego Syna

– W sposób szczególny życzę Państwu, żebyście przy wigilijnych, rodzinnych i przyjacielskich stołach myśleli, jak dobry jest Bóg, który do nas przyszedł, i który z miłości do nas zesłał swojego Syna – mówił abp Marek Jędraszewski w czasie spotkania opłatkowego z pracownikami Portu Lotniczego Kraków-Balice.

Opłatek Portu Lotniczego Kraków-Balice: Bóg z miłości do człowieka zesłał swojego Syna

Na początku spotkania opłatkowego z pracownikami Portu Lotniczego Kraków-Balice, metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski przypomniał o sytuacji, jaka miała miejsce przeszło 2000 lat temu w granicach Imperium Rzymskiego, kiedy cesarz zarządził spis ludności. W tych niezwykłych okolicznościach narodził się w Betlejem Boży Syn. Arcybiskup zaznaczył, że praca, jaką wykonuje lotnisko, pomaga spotkać się wielu ludziom, którzy na co dzień mieszkają daleko od siebie. – W sposób szczególny życzę Państwu, żebyście przy wigilijnych, rodzinnych i przyjacielskich stołach myśleli, jak dobry jest Bóg, który do nas przyszedł, i który z miłości do nas zesłał swojego Syna. Szczęść Boże Państwu w ten cudowny, piękny czas Bożego Narodzenia – mówił metropolita krakowski.

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice obsługuje cywilne loty od 1964 r. W 1995 r. lotnisko przyjęło imię papieża Polaka.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Galeria

ZOBACZ TAKŻE