STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / OSWOIĆ TABU NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI. OD DIAGNOZY PRENATALNEJ DO DOROSŁOŚCI – KONFERENCJA

Oswoić tabu niepełnosprawności. Od diagnozy prenatalnej do dorosłości – konferencja

Czy to prawda, że bardziej boimy się choroby Alzheimera niż utraty nogi? Od czego zależy jakość życia osób, o których mówimy, że są „niepełnosprawne”? Jak się pogodzić z niepomyślną diagnozą prenatalną dla swojego dziecka i skąd czerpać informacje o formach wsparcia dla rodziny, która usłyszała tak trudną informację? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas popularno-naukowej konferencji pt. Oswoić tabu niepełnosprawności. Od diagnozy prenatalnej do dorosłości. Organizatorem wydarzenia, które odbędzie się 6 kwietnia w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, jest Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

Oswoić tabu niepełnosprawności. Od diagnozy prenatalnej do dorosłości – konferencja

Do udziału zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane problematyką ochrony życia człowieka, szczególnie nauczycieli, wychowawców dzieci i młodzieży i osoby zawodowo wspierające rodzinę w wychowaniu dziecka z niepełnosprawnością. Naszym celem jest wspólna refleksja nad miejscem osób niepełnosprawnych w społeczeństwie a także dostarczenie nauczycielom i wychowawcom materiałów dydaktycznych do pracy z dziećmi i młodzieżą na ten temat.

Do udziału w roli prelegentów zaprosiliśmy „ekspertów od teorii”, czyli psychologów, pedagogów i lekarzy, którzy omówią wybrane zagadnienia z naukowego punktu widzenia. Ich wystąpienia dopełnią referaty „ekspertów od życia”, czyli rodziców, dla których poruszane przez nas tematy stały się osobistym doświadczeniem. Ufamy, że taka formuła pozwoli na zaprezentowanie istotnych treści kompleksowo. Przewidujemy także czas na dyskusję.

Honorowy patronat nad konferencją Oswoić tabu niepełnosprawności sprawuje Małopolski Kurator Oświaty.

Zapisy na konferencję przyjmuje biuro Stowarzyszenia drogą mailową (biuro@pro-life.pl, w temacie: Zgłoszenie na konferencję) lub telefoniczną (12 421 08 43, wew. 110, od poniedziałku do piątku w godz. 9-15). Liczba miejsc jest ograniczona.

Na wszelkie pytania chętnie odpowie Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor ds. edukacji PSOŻC (mail: m.nowak@pro-life.pl, tel. 664 977 574). Oferujemy pomoc w przygotowaniu wywiadów z naszymi ekspertami oraz reportaży z udziałem rodzin, które podzielą się swoim doświadczeniem. Nazwiska prelegentów oraz tytuły ich wystąpień znajdują się na załączonym plakacie.

 

Marcin Nowak | Koordynator ds. wolontariatu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka

Galeria

ZOBACZ TAKŻE