STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / „OTWÓRZCIE DRZWI CHRYSTUSOWI”. PIERWSZA ROCZNICA SAKRY BISKUPIEJ KS. BP. ROBERTA CHRZĄSZCZA

„Otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Pierwsza rocznica sakry biskupiej ks. bp. Roberta Chrząszcza

Dokładnie rok temu, w sobotę 6 lutego, w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie obyły się święcenia biskupie ks. Roberta Chrząszcza. – Nie bójmy się. Otwórzmy drzwi Chrystusowi! – mówił nowy biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej. Pamiętajmy dziś o modlitwie za naszego Pasterza!– „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Chciałbym, aby te słowa prowadziły nas w tych niełatwych czasach, w których powstaje wiele pytań bez odpowiedzi. (…) Sercem wypełnionym wdzięcznością pragnę prosić Boga za was i za siebie słowami z dzisiejszego czytania z Listu do Hebrajczyków: „Bóg niech nas uzdolni do wszelkiego dobra, byśmy pełnili Jego wolę; niech sprawi w nas, co miłe w Jego oczach”. Nie bójmy się. Otwórzmy drzwi Chrystusowi! – mówił bp Robert Chrząszcz.

Eucharystii przewodniczył metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Zwracając się bezpośrednio do bp. Roberta Chrząszcza, powiedział: – Gorąco modlimy się dzisiaj, aby współczesny świat, który na własne nieszczęście i zgubę pragnie żyć tak, jakby Boga nie było, usłyszał Twój mocny głos: Christo portas aperite – „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”, aby każdy człowiek, otwierając się na Chrystusa, mógł znaleźć sens swego życia, nie dając się ogarnąć zwątpieniu, niejednokrotnie zamieniającemu się w rozpacz (…). Modlimy się serdecznie, aby Twoje słowa i czyny były dla Kościoła i dla świata prawdziwym błogosławieństwem, a Tobie przynosiły codzienną radość, pogłębianą wskazaniem, jakie swoim uczniom pozostawił Pan Jezus: „Gdy uczynicie wszystko, co wam polecono, mówcie: «Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać»” – zaznaczył.

W herbie bp. Roberta Chrząszcza znajduje się Chrystus z Corcovado, z którego serca wychodzą promienie miłosierdzia, gwiazda symbolizująca Matkę Bożą, a także lilia św. Józefa.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE