STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PAN BÓG MI CIEBIE DAŁ? REKOLEKCJE DLA NARZECZONYCH I MAŁŻEŃSTW NA TEMAT BEZINTERESOWNEGO DARU

Pan Bóg mi ciebie dał? Rekolekcje dla narzeczonych i małżeństw na temat bezinteresownego daru

– Najbardziej realizujemy się, kiedy przyjmujemy drugą osobę jako dar, i kiedy sami stajemy się bezinteresownym darem dla drugiego – mówi ks. dr Paweł Gałuszka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin, zapraszając narzeczonych i małżonków na rekolekcje „Pan Bóg mi ciebie dał?” zakorzenione w małżeńskiej duchowości Karola Wojtyły.

– Rekolekcje będą czasem, w którym przyjrzymy się relacjom w perspektywie bezinteresownego daru. Jan Paweł II wielokrotnie zwracał uwagę, że małżeństwo jest darem i zaproszeniem do wejścia w głęboką relację ze współmałżonkiem – mówi duszpasterz rodzin. – Dziś wiele związków jest powierzchownych, a małżonkowie traktują siebie wyłącznie zadaniowo. Najbardziej realizujemy się, kiedy przyjmujemy drugą osobę jako dar, i kiedy sami stajemy się bezinteresownym darem dla drugiego. Istotne jest, aby dostrzec wartość drugiej osoby, jaką stanowi ona sama dla siebie. Zachęcam, aby w relacji małżeńskiej zobaczyć obecność Pana Boga, który daje żonie męża, a mężowi – żonę. Fakt ten pozwoli nam wejść w Bożą optykę i zrozumieć logikę bezinteresownego daru – podkreśla ks. P. Gałuszka.

Rekolekcje odbędą się w Krynicy Zdroju od 12 – 14 listopada. Więcej informacji na plakacie.