STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PAPIESKIE MUZEUM BEZ BARIER. ZWIEDZANIE W POLSKIM JĘZYKU MIGOWYM

Papieskie Muzeum bez barier. Zwiedzanie w Polskim Języku Migowym

Historię życia Jana Pawła II i jego rodziny oraz dzieje pontyfikatu Papieża Polaka można już poznać w Polskim Języku Migowym. Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach udostępniło w swojej aplikacji do samodzielnego zwiedzania ścieżkę prowadzącą po ekspozycji stałej dedykowaną osobom niesłyszącym i słabosłyszącym. To kolejny krok, który podejmuje instytucja, by kultura stawała się dostępna dla wszystkich.

Papieskie Muzeum bez barier. Zwiedzanie w Polskim Języku Migowym

Wadowickie Muzeum jako Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego od kilku lat realizuje projekt „Małopolska. Kultura wrażliwa”. Podejmuje wiele aktywności, by dom rodzinny Jana Pawła II był miejscem przyjaznym osobom z niepełnosprawnościami i ze szczególnymi potrzebami. Potwierdzeniem tych działań są Certyfikaty Dostępności i informacje zwrotne otrzymywane od zwiedzających. Jest to dodatkowa motywacja do wzbogacania oferty Muzeum o kolejne rozwiązania skierowane do różnych grup odbiorców.

Ścieżka zwiedzania w PJM dostępna jest w bezpłatnej aplikacji, którą można pobrać na swoje urządzenie mobilne ze Sklepu Play lub AppStore. W aplikacji przygotowano także oprowadzanie w siedmiu językach oraz ścieżkę rodzinną z myślą o najmłodszych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Muzeum, szczególnie w zakładce Dostępność oraz w mediach społecznościowych instytucji.

ZOBACZ TAKŻE