STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / “PEŁNI NADZIEI”. GRUPY APOSTOLSKIE ROZPOCZYNAJĄ ROK FORMACYJNY

“Pełni nadziei”. Grupy Apostolskie rozpoczynają rok formacyjny

Tak jak z Leskowca mogliśmy podziwiać piękne widoki na Babią Górę, Tatry Zachodnie, Beskidy Żywiecki, Makowski czy Wyspowy, tak chcemy, aby na naszych codziennych ścieżkach nie stracić z horyzontu Jezusa, Jego słowa, sakramentów i apostolskiej gorliwości. Zapraszamy do dołączenia do naszych parafialnych wspólnot oraz do odwiedzenia DOMu „Kącik 39" w Krakowie.

Zaczynamy nowy rok formacyjny “pełni nadziei”. Po doświadczeniu wakacyjnych wyjazdów, rekolekcji, pielgrzymek i wielu wartościowych spotkań chcemy przygotować się do przeżycia Roku Jubileuszowego w Kościele.

W sobotę 28 września spotkaliśmy się na Leskowcu, aby wspólnie rozpocząć nowy rok formacyjny, który będziemy przeżywać pod hasłem “Pełni nadziei”. Miejsce naszego spotkania związane jest z patronem naszego ruchu, który wielokrotnie chodził na Leskowiec już od swoich najmłodszych lat. Doświadczenie chodzenia po szlakach Jana Pawła II ma nas poprowadzić również na szlaki jego ducha, myśli i inspiracji.

Mimo pogody, która nie zachęcała do wyjścia z domu, każdy wybranym przez siebie szlakiem dotarł na szczyt. Najważniejszym punktem spotkania była wspólna Eucharystia w kaplicy na Groniu św. Jana Pawła II. Ks. Marcin w czasie kazania życzył nam, żebyśmy nie zapomnieli o tym, co przeżyliśmy podczas tegorocznych wakacji i o tym, co było dla nas ważne, cenne i wartościowe oraz żebyśmy spróbowali przenieść to na płaszczyznę naszych spotkań w grupach parafialnych. Po Eucharystii i wspólnym zdjęciu nadszedł czas na wartościowe rozmowy i dobre spotkanie przy ciepłej herbacie, kawie i ciastku.

Zapraszamy do naszych parafialnych Grup Apostolskich, na nasze weekendowe Dni Skupienia, rekolekcje w ferie zimowe i tygodniowe rekolekcje wakacyjne.

Nasz DOM „Kącik 39″ w Krakowie na Cichym Kąciku również jest otwarty na codzienne, spontaniczne rozmowy z dobrymi ludźmi przy kawie i herbacie oraz na nasze czwartkowe spotkania:

– scholi RAM w każdy czwartek o 18.30,

– modlitwę różańcową za ŚDM w Seulu w 2027 roku o 20.30

– godzinną adorację Jezusa w godzinach 19.30-20.30

– spotkania z serialem „The Chosen”

i wiele innych spotkań, które na bieżąco można znaleźć w naszym kalendarium.

Grupy Apostolskie