STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PIELGRZYMKA NADZWYCZAJNYCH SZAFARZY KOMUNII ŚWIĘTEJ

Pielgrzymka nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej

Jak co roku, 5 maja, nadzwyczajni szafarze Archidiecezji Krakowskiej pielgrzymowali do św. Stanisława Kazimierczaka w Bazylice Bożego Ciała, którego obrali jako swojego patrona.
Uroczystościom odpustowym przewodniczył abp Józef Górzyński, metropolita warmiński. Zasiada on w Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów oraz jest przewodniczącym Podkomisji ds. Służby Liturgicznej. W homilii zwrócił uwagę na fakt, że całe życie człowieka powinno być przepełnione Jezusem Chrystusem. Nie powinniśmy rozgraniczać życia sakramentalnego, zwłaszcza eucharystycznego, od codzienności.

Arcybiskup nadzwyczajnym szafarzom Komunii Świętej postawił pytanie, czy są ludźmi Eucharystii poza kościołem w życiu codziennym. Ta myśl może stać się okazją do rewizji życia i ukierunkowania się jak św. Stanisław Kazimierczak. Umiłował on życie Eucharystią, a ta dawała mu siłę, by nieść pomoc potrzebującym w różnych przestrzeniach życia, począwszy od współbraci a kończąc na ubogich z ulicy. Przed relikwiami odśpiewana została litania do świętego patrona, w której obecni zawierzyli swoje posługiwanie i codzienne sprawy. Na zakończenie Mszy świętej przedstawiciel nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej przekazał wizerunek św. Stanisława Kazimierczaka metropolicie warmińskiemu, a opiekun świeckich pomocników w rozdzielaniu Komunii świętej, ks. Ryszard Kilanowicz, podziękował za przewodniczenie tym kilku chwilom naszego życia, które miały miejsce przy ołtarzu Jezusa Chrystusa. Zachęcił również, aby abp Górzyński swoje obowiązki i troskę o sprawy służby liturgicznej zawierzył św. Stanisławowi Kazimierczakowi.

Nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej
fot. Dariusz Waś

Galeria

ZOBACZ TAKŻE