STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PIŁKARSKIE ZMAGANIA SŁUŻBY LITURGICZNEJ

Piłkarskie zmagania służby liturgicznej

Etap dekanalny eliminacji diecezjalnych do XVII Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej w Piłce Nożnej o Puchar „Króluj nam Chryste” już za nami. W rozgrywkach wzięło udział 1937 ministrantów i lektorów.
W etapie tym zmierzyło się 306 drużyn ze 164 parafii naszej diecezji. Na boiskach zagrało 1937 ministrantów i lektorów. Rozgrywki odbyły się w 31 dekanatach. W 6 dekanatach zgłoszone drużyny awansowały do etapu rejonowego tzw. „dziką kartą”. W 4 dekanatach turniej się nie odbył. W kolejnych 4 dekanatach, z powodu ograniczeń pandemicznych, eliminacje zostaną rozegrane w późniejszym terminie (dekanaty te nie są uwzględnione w statystyce ogólnej).

W marcu mistrzowie dekanalni w 8 rejonach będą walczyć o miejsca w finale diecezjalnym, który odbędzie się 19 kwietnia w Wieliczce. Zwycięzcy etapu diecezjalnego będą reprezentować Archidiecezję Krakowską w finale ogólnopolskim, który zostanie rozegrany w dniach 27-28 czerwca w Kołobrzegu.

Koordynatorzy turnieju, ks. Jarosław Chlebda oraz ks. Ryszard Kilanowicz, przyznają, że tak duże zainteresowanie rozgrywkami po ponad rocznej przerwie spowodowanej trwającą pandemią jest powodem do radości. Składają również podziękowania wszystkim zaangażowanym w organizację i przebieg sportowego wydarzenia. – Za podjęty trud oraz za finansowe wsparcie rozgrywek etapu dekanalnego serdeczne podziękowanie składamy przede wszystkim koordynatorom dekanalnym. Dziękujemy również opiekunom drużyn: siostrze, księżom diecezjalnym i zakonnym, diakonom oraz osobom świeckim. Dziękujemy także nauczycielom, katechetom, trenerom, sędziom piłkarskim oraz rodzicom za pomoc i opiekę nad uczestnikami rozgrywek. Dziękujemy przedstawicielom władz, samorządowcom i dyrektorom szkół, którzy udostępnili hale sportowe. Łącznie to grupa kilkuset osób organizujących i wspierających rozgrywki. Wszystkim za wszystko serdeczne: Bóg zapłać! – przekazują księża.

Szczegółowe statystyki etapu dekanalnego (zwycięzcy oraz liczba uczestników turnieju w poszczególnych dekanatach) są dostępne w pliku znajdującym się poniżej.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
fot. Uczestnicy turnieju

Galeria

ZOBACZ TAKŻE