STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PO CO TO WSZYSTKO? REKOLEKCJE KS. TEODORA SAWIELEWICZA NA BIAŁYCH MORZACH

Po co to wszystko? Rekolekcje ks. Teodora Sawielewicza na Białych Morzach

– Jeśli czasami zadajesz sobie pytanie „Po co to wszystko?”, jeżeli szukasz celu swojego życia, bez wątpienia mamy coś dla Ciebie. Zapraszamy – zachęca Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Od 16 do 18 grudnia na Białych Morzach odbędą się rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Teodor Sawielewicz, ewangelizator, youtuber i twórca kanału Teobańkologia. 




Teobańkologia na Białych Morzach

Kustosz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie jest przekonany, że te rekolekcje są wynikiem działania Opatrzności. – Zastanawialiśmy się, kogo poprosić na rekolekcje adwentowe i nie mieliśmy jeszcze podjętej decyzji. Właśnie wtedy zgłosił się do nas jeden ze współpracowników ks. Teodora, który szukał dobrej przestrzeni, która mogłaby zgromadzić wiele osób. Tak zdecydowaliśmy, że taką piękną i odpowiednią przestrzenią będzie nasze sanktuarium – tłumaczy ks. Tomasz Szopa. Znany kaznodzieja głosił już kazania na krakowskich Białych Morzach i był to „bardzo owocny czas”. – Ks. Teodor ma dar słowa. Mówi w taki sposób, który trafia do wiernych – podkreśla duszpasterz krakowskiego sanktuarium.

Adwentowe nauki rekolekcyjne potrwają trzy dni. Rozpocznie je uroczysta Eucharystia w piątek 16 grudnia o godz. 17.00. Po jej zakończeniu wierni będą mogli wysłuchać konferencji ks. Teodora Sawielewicza, wziąć udział w uwielbieniu, różańcu oraz nabożeństwie o uzdrowienie. Podobny plan przewidziano na sobotę. Dodatkowo będzie można uczestniczyć we Mszach św. o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. W niedzielę kaznodzieja wygłosi naukę podczas Mszy św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 (dla dzieci), 12.30, 17.00 (z udziałem duszpasterstwa osób niepełnosprawnych „Barka”) oraz 20.00. O godz. 18.15 będzie można wziąć udział w konferencji, a po jej zakończeniu w wystawieniu Najświętszego Sakramentu i nabożeństwie o uzdrowienie.

Po co to wszystko?

Rekolekcjom adwentowym na Białych Morzach towarzyszyć będzie pytanie „Po co to wszystko?”. – Temat zazwyczaj wybieram dość długo. Słucham Ducha Świętego, ludzi, zespołu. Badam potrzeby ludzi, nastroje, swoją wiedzę i możliwości. Tak było również z tematem tych rekolekcji w Krakowie. Myślę, że potrzebujemy usłyszeć, co jest celem naszego życia, co środkiem czy narzędziem do tego celu, a co skutkiem ubocznym osiągania celu. Chcę, by te treści prowadziły nas do spotkania z Bogiem i były światłem we współczesnym chaosie – tłumaczy kaznodzieja, ks. Teodor Sawielewicz.

Do udziału zaproszone są osoby w każdej grupie wiekowej, niezależnie czy są blisko Kościoła, czy nieco się od niego oddaliły. – Postaram się, by treści były uniwersalne. Warto uczestniczyć w tych rekolekcjach, jeśli tam Pan Bóg woła nas, tam wzrośniemy, tam bardziej pokochamy Jezusa. Jeśli jest miejsce lub rekolekcje, dzięki którym bardziej duchowo wzrośniemy, trzeba iść właśnie tam, w inne miejsce. O tym będę opowiadał. Rekolekcje nie są celem samym w sobie, są środkiem. Trzeba wybierać najlepsze środki do celu, by osiągnąć cel — zjednoczenie z Bogiem oraz skutki uboczne: radość, pokój, szczęście. Zabieram ze sobą wspaniałą diakonię muzyczną oraz osoby, które będą mi pomagały, wybieramy wielki kościół, by każdy, kto zobaczy, jak się modlimy, jak jesteśmy przygotowani, będzie mógł powiedzieć: oni muszą kochać Boga, skoro tak się modlą i takie rzeczy dla niego tworzą – zachęca rekolekcjonista.

Rekolekcje ze św. Janem Pawłem II

Organizatorzy podkreślają w adwentowych naukach ks. Sawielewicza obecna będzie osoba i nauczanie patrona sanktuarium. – Chcę oprzeć się na fragmentach z książki „Przekroczyć próg nadziei” św. Jana Pawła II oraz pokazać pewne jego postawy wybierania celu, dobierania środków i skutków ubocznych. Pokaże też pewne postawy osób wobec niego dla zobrazowania prawd Ewangelii – wyjaśnia ks. Teodor.

W rekolekcjach „Po co to wszystko?” będzie można także uczestniczyć zdalnie, dzięki transmisji, która dostępna będzie na kanale Teobańkologia i You Tube Sanktuarium. Czas wspólnej modlitwy swoim śpiewem ubogaci diakonia muzyczna, działająca z ks. Teodorem Sawielewiczem.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

 

ZOBACZ TAKŻE