STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PODEJMIJ FATIMSKIE WYZWANIE!

Podejmij fatimskie wyzwanie!

Pierwsze Soboty Dla Dzieci to nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz ich rodzin. Inicjatywa narodziła się w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem, a jej celem jest wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy całego świata.

Inicjatywa narodziła się w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem. To miejsce jest wotum wdzięczności za cud ocalenia życia Św. Jana Pawła II po zamachu na Placu Świętego Piotra w Rzymie dnia 13 maja 1981 roku, kiedy to Pani Fatimska zmieniła bieg śmiercionośnej kuli.  Sanktuarium na zakopiańskich Krzeptówkach, zwane Polską Fatimą, jest drugim największym ośrodkiem fatimskim na świecie. Tutaj, nieustannie od 1950 roku, głosi się orędzie fatimskie.

Inauguracja nabożeństwa dla dzieci miała miejsce w pierwszą sobotę 2 kwietnia 2022 roku w rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II.W tym roku przypadła też 25-ta rocznica pielgrzymki Św. Jana Pawła II do Zakopanego, kiedy to Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej zostało przez Jego Świętobliwość konsekrowane, czyli poświęcone

Jak odprawić nabożeństwo?

Możesz tego dokonać na kilka sposobów :

1. Jeśli Pierwsze Soboty Dla Dzieci odbywają się w twojej parafii – dołącz do dzieci
  2. Jeśli Pierwsze Soboty Dla Dzieci nie odbywają się w twoim kościele:
  • Dołącz swoją parafię
  • Połącz się Sanktuarium online, by wspólnie odmówić różaniec oraz medytacje, a następnie w swoim kościele przystąp do spowiedzi wynagradzającej oraz Komunii wynagradzającej.
  • Samodzielnie odpraw nabożeństwo, korzystając z  materiałów

Więcej szczegółów o akcji tutaj.

Źródło: pierwszesobotydldzieci.pl