STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PODHALAŃSKIE DZIĘKCZYNIENIE ZA BEATYFIKACJĘ KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO

Podhalańskie dziękczynienie za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego

W Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu odbyło się dziękczynienie za beatyfikację bł. Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia. Sumie dziękczynnej przewodniczył bp Robert Chrząszcz.

W homilii bp Robert Chrząszcz nawiązał do kazania ks. prymasa wygłoszonego podczas koronacji Matki Bożej Ludźmierskiej. Nowy błogosławiony mówił wtedy m.in, że Bóg połączył niebo z ziemią przez Matkę. – Również i my mamy spoglądać ku niebu – podkreślił ksiądz biskup. – Czy niebo jest dla nas miejscem atrakcyjnym? Domem Ojca? Jak wielką wartość w oczach człowieka ma człowiek? Odkąd Bóg stał się Człowiekiem, od Betlejem po Krzyż wzrosła bardzo cena człowieka. A XX wiek to czas wielkiego grzechu przeciwko ludzkiej godności. Tę godność trzeba bronić w samym sobie. Mamy się wyzbyć wszystkiego, co mnie od nieba oddala – kończył hierarcha.
Źródło i foto.: Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu