STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PODHALE: II AKCJA CHARYTATYWNA “SKARPETY I RĘKAWICZKI DLA BEZDOMNYCH”

Podhale: II akcja charytatywna “Skarpety i rękawiczki dla bezdomnych”

Rusza II edycja akcji charytatywnej, która ma na celu pomoc bezdomnym w Krakowie i Zakopanem, którymi opiekują się siostry albertynki. Zimową odzież można przekazywać w wyznaczonych miejscach do 14 grudnia.

Podhale: II akcja charytatywna “Skarpety i rękawiczki dla bezdomnych”

– Akcja ma na celu pomoc bezdomnym w Krakowie i Zakopanem. Zebrane nowe, ciepłe i w dużych rozmiarach (dla dorosłych mężczyzn) skarpety, rękawiczki, czapki i szaliki zostaną przekazane osobom bezdomnym w paczkach świątecznych w czasie wigilii organizowanej przez Siostry Albertynki – tłumaczy Ewa Vermessy-Gruber, dyrektor Szkoły Podstawowej w Podczerwonem na Podhalu. Placówka jest współorganizatorem akcji.

To już druga edycja akcji. Rok temu łącznie zebrano 470 par skarpet, 100 czapek, 100 rękawiczek, 40 szalików, 2 kurtki, 4 pary kalesonów oraz kilka sztuk odzieży.

Do wzięcia udziału w akcji zachęcają organizatorzy, którymi są: Publiczne Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi SPSK w Czarnym Dunajcu, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej i Szkoła Podstawowa w Podczerwonem .

W tym roku do akcji przystąpili także strażacy z Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu i Zakopanem, gdzie też będzie można zostawiać dary dla bezdomnych.

Organizatorzy zachęcają do przekazywania odzieży w punktach partnerów akcji. Zbiórka trwa do 14 grudnia 2018 r. Punkty zbiórki odzieży: Publiczne Liceum Integracyjne w Czarnym Dunajcu – ul. Kmietowicza 2, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej, Szkoła Podstawowa nr 2 w Podwilku, Filia Orawskiej Biblioteki Publicznej, Szkoła Podstawowa w Podczerwonem, Siedziba Orawskiej Biblioteki Publicznej w Jabłonce, Szkoła Podstawowa nr 4 im. dra Emila Kowalczyka w Lipnicy Wielkiej, Zakład Fotograficzny DRI Foto w Czarnym Dunajcu – ul. Kolejowa 8, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu – ul. Kościuszki 3, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem – ul. Nowotarska 45.

 

KAI

ZOBACZ TAKŻE