STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PODYPLOMOWE STUDIA TEOLOGICZNO-KATECHETYCZNE

Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne

- Archidiecezji Krakowskiej zależy na tym, aby katecheza była prowadzona w każdej szkole na terenie diecezji krakowskiej. Jest to bardzo ważna przestrzeń Kościoła, dzięki której możemy docierać z Dobrą Nowiną do młodych - mówi ks. dr Michał Kania, dyrektor Wydziału Katechetycznego krakowskiej kurii.

Uniwersytet Papieski organizuje podyplomowe studia teologiczno -katechetyczne. Rekrutacja trwa od 30 listopada 2021 roku do 15 lutego 2022 roku przez rejestrację na stronie. Zajęcia rozpoczną się 25 lutego 2022 roku.

Teologiczno-katechetyczne studia podyplomowe dla nauczycieli to studia w zakresie merytorycznego i dydaktycznego przygotowania do nauczania kolejnego przedmiotu: religii. Przeznaczone są dla czynnych zawodowo nauczycieli, absolwentów studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, na kierunkach, które dały pełne przygotowanie do nauczania innego przedmiotu, którzy chcą zdobyć wiedzę, kompetencje i umiejętności potrzebne do nauczania przedmiotu religia w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

O przyjęciu na studnia decyduje kolejność zgłoszeń w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów. Do postepowania kwalifikacyjnego dopuszczeni są kandydaci, których zgłoszenie zostało prawidłowo wniesione (zostały uzupełnione wszystkie wymagane dane) oraz opłacone. Osoby zakwalifikowane  składają komplet dokumentów we właściwym sekretariacie.

Więcej szczegółów tutaj.