STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / POKÓJ WAM! #2 „NIC TAK NIE JEST POTRZEBNE CZŁOWIEKOWI, JAK MIŁOSIERDZIE BOŻE”

Pokój Wam! #2 „Nic tak nie jest potrzebne człowiekowi, jak Miłosierdzie Boże”

18 czerwca Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach opublikowało w swoich mediach społecznościowych drugi film z 4-ocinkowego cyklu „Pokój Wam!". Inicjatywa powstała na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II. Dokument prezentuje duchową drogę Ojca Świętego, który rozważając mękę i śmierć Chrystusa, od pustego grobu prowadzi ludzkość do Bożego Miłosierdzia.

Pokój Wam! #2 „Nic tak nie jest potrzebne człowiekowi, jak Miłosierdzie Boże”

– W 1979 roku, kiedy Jan Paweł II przybył do Polski pierwszy raz jako papież, odwiedził również Kalwarię. Podzielił się doświadczeniem tego, jak ważne dla niego było kalwaryjskie sanktuarium. Mówił wtedy, że ilekroć tu przybywa, to zanurza się w rezerwuarze wiary, nadziei i miłości, które na to miejsce naniosły pokolenia pielgrzymów, wśród których był również on sam – podkreśla o. Konrad Cholewa, kustosz z Kalwarii Zebrzydowskiej, a ks. Zbigniew Bielas, kustosz z Łagiewnik, zaznacza: · – Wieczorem 7 czerwca 1997 roku, Ojciec Święty przybył do Łagiewnik (…). Spotkał się ze zgromadzonymi w kaplicy klasztornej i wygłosił przemówienie, które rozpoczął od słów: „Misericordias Domini in aeternum cantabo”. Przybył tutaj jako pielgrzym i na samym początku mówił, że nic tak nie jest potrzebne człowiekowi, jak miłosierdzie Boże (…). Ojciec Święty dziękował za dar św. siostry Faustyny i pobłogosławił kamień węgielny z Golgoty, który został wmurowany pod fundamenty nowej Bazyliki Bożego Miłosierdzia – przypomina.

O. Konrad Cholewa zacytował wypowiedziany w Kalwarii fragment papieskiej prośby o nieustawanie w modlitwie: „Niech z tego miejsca do wszystkich, którzy mnie słuchają tutaj albo gdziekolwiek, przemówi proste i zasadnicze papieskie wezwanie do modlitwy. A jest to wezwanie najważniejsze. Najistotniejsze orędzie!”, a ks. Zbigniew Bielas uzupełnił go o słowa Jana Pawła II z Łagiewnik: „W żadnym czasie, w żadnym okresie dziejów – a zwłaszcza w okresie tak przełomowym jak nasz – Kościół nie może zapomnieć o modlitwie, która jest wołaniem o miłosierdzie Boga wobec wielorakiego zła, jakie ciąży nad ludzkością i jakie jej zagraża. (…) Na progu trzeciego tysiąclecia, przychodzę, by raz jeszcze zawierzyć Mu moje Piotrowe posługiwanie – <<Jezu, ufam Tobie!>>”.

Wypowiedzi kustoszów zilustrowano pięknymi zdjęciami, prezentującymi oba sanktuaria, które były tak bliskie św. Janowi Pawłowi II. III i IV część cyklu zostanie opublikowana 18 lipca i 18 sierpnia.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE