STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / POMOC ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ DLA POWODZIAN

Pomoc Archidiecezji Krakowskiej dla powodzian

Dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej ks. Tomasz Stec, decyzją Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, przekazał zapomogi w wysokości 5 000 zł poszkodowanym w powodzi mieszkańcom Głogoczowa, Krzyszkowic i Jawornika. Rodziny, które ucierpiały najbardziej, będą mogły liczyć na długofalową pomoc w remoncie domów.
W gminie Myślenice trwa walka ze skutkami burz i ulewnych deszczy. Powódź błyskawiczna, która nawiedziła domy wielu rodzin, zalała również drogi i zerwała mosty, spowodowała wielkie straty w tej części naszej Archidiecezji. W Głogoczowie i sąsiednich Krzyszkowicach podtopionych zostało kilkadziesiąt budynków, a 10 domów zostało całkowicie zalanych.
– Każdy może liczyć na naszą pomoc – mówi dyrektor Caritas ks. Tomasz Stec, odwiedzając poszkodowanych. Już dziś wypłaciliśmy zapomogi w kwocie 5 000 zł – dodaje dyrektor, kilka rodzin objęliśmy również szerszą pomocą, gdyż skala zniszczeń jest porażająca, a naszym obowiązkiem jest zrobić wszytko, aby jak najszybciej poszkodowani mogli, wrócili do swoich domów.


Ofiary na pomoc powodzianom można przekazywać na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej:
Bank Spółdzielczy Rzemiosła Kraków, nr 58 8589 0006 0000 0011 1197 0001
Z dopiskiem „Klęski żywiołowe”.

 

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE