STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / POŚWIĘCENIE FIGURY ŚW. JÓZEFA I STACJI DROGI KRZYŻOWEJ W ZGROMADZENIU SIÓSTR FRANCISZKANEK RODZINY MARYI NA PODGÓRZU

Poświęcenie figury św. Józefa i stacji Drogi Krzyżowej w Zgromadzeniu Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi na Podgórzu

- Raz jeszcze, w Roku św. Józefa, odkrywamy jego przemożną opiekę i wsparcie w czasach dla Kościoła niełatwych – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas poświęcenia figury św. Józefa i stacji Drogi Krzyżowej w Zgromadzeniu Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi na Podgórzu.

Poświęcenie figury św. Józefa i stacji Drogi Krzyżowej w Zgromadzeniu Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi na Podgórzu

Arcybiskup podkreślił, że poświęcenie figury św. Józefa to piękna i przejmująca uroczystość, zwłaszcza w Roku św. Józefa. – Jak cudownie, że właśnie u Sióstr Rodziny Maryi znalazło się miejsce dla Jej opiekuna, oblubieńca, strażnika.  Raz jeszcze w Roku św. Józefa odkrywamy jego przemożną opiekę i wsparcie w czasach dla Kościoła niełatwych – zauważył i stwierdził, ze wszyscy wierzący odczuwają opiekę św. Józefa zwłaszcza wtedy, gdy przychodzi im dźwigać krzyż.

Metropolita powiedział, że stacjami Drogi Krzyżowej będą przemierzać nie tylko siostry, ale także uczniowie wielu szkół, i ci, którzy nawiedzą ten dom. Przypomniał, że nie można nigdy zapominać słów Zbawiciela, który mówił, że kto chce być Jego uczniem, musi wziąć swój krzyż i zaprzeć się samego siebie. – Ci, którzy idą drogą Chrystusa, dojdą do życia wiecznego – podkreślił i poprosił, by zebrani modlili się za wszystkich, którzy będą kiedyś odprawiali Drogę Krzyżową przed domem Zgromadzenia Sióstr Rodziny Maryi, by wpatrując się w Mistrza, Pana i Oblubieńca, nie wahali się brać na ramiona krzyż codzienności.

Poświęcenie figury św. Józefa i stacji Drogi Krzyżowej w Domu Prowincjonalnym sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi na Podgórzu | Flickr

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE