STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / POŚWIĘCENIE STACJI DROGI KRZYŻOWEJ W WYŻSZYM SEMINARIUM DUCHOWNYM

Poświęcenie stacji drogi krzyżowej w Wyższym Seminarium Duchownym

W Wyższym Seminarium Duchownym odbyła Msza św., której przewodniczył abp Marek Jędraszewski. Po Eucharystii metropolita poświęcił stacje drogi krzyżowej w kaplicy seminaryjnej.

Projekt i wykonanie drogi krzyżowej zostały zatwierdzone przez Archidiecezjalną Komisję ds. Konserwacji Zabytków Kościelnych, Architektury i Sztuki Sakralnej.

W Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie do kapłaństwa przygotowują się klerycy z Archidiecezji Krakowskiej i Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Absolwentem krakowskiego seminarium był Karol Wojtyła – św. Jan Paweł II. Seminarium współpracuje z Uniwersytetem Papieskim  Jana Pawła II, gdzie alumni odbywają wyższe studia filozoficzno-teologiczne.

Dzięki zmianom dokonanym przez  arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, formacja seminaryjna ma nowy wymiar. Oprócz rozeznawania powołania i stawiania wysokich wymagań edukacyjnych, równie ważna jest atmosfera, poczucie bezpieczeństwa, zaufanie, tworzenie wspólnoty na wzór rodziny, budowanie relacji jak ojca i syna.