STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / POWOŁANI, ABY ŚWIADCZYĆ – REKOLEKCJE KATECHETÓW

Powołani, aby świadczyć – rekolekcje katechetów

Przez trzy weekendowe dni, od 4 do 6 listopada, ponad 100 katechetów z Archidiecezji Krakowskiej przeżywało swoje doroczne rekolekcje. Poprowadził je ks. Konrad Kozioł – dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Krakowie.
W Ośrodku Wypoczynkowo Rekolekcyjnym Totus Tuus im. Ks. Kard. Karola Wojtyły w Zembrzycach nauczyciele religii rozważali swoje powołanie do dawania świadectwa w oparciu o przypowieści z Ewangelii wg św. Łukasza. Zastanawiali się jak stawać się świadkiem Bożej miłości wobec swoich uczniów. Wspólna Eucharystia, Adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa w intencji dzieła katechizacji w naszej Archidiecezji pozwoliły nabrać duchowych sił do mówienia o miłości Boga względem każdego z nas.

Warto zaznaczyć, że w Archidiecezji Krakowskiej w ponad 1700 placówkach każdego dnia katecheci świeccy, siostry zakonne i kapłani przekazują wiedzę
i rozwijają wiarę w Boga u ponad 250 tys. uczniów. Pamiętajmy w swoich codziennych modlitwach o nauczycielach religii i powierzonych im uczniach, aby kształtowali swoje serca w szkole Jezusa.

Zatroskani o dzieło katechizacji przypominamy, że już w styczniu rusza nabór na Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Wydział Katechetyczny

ZOBACZ TAKŻE