STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KS. KRZYSZTOF KOŚCIELNIAK. (PO)WOŁANIE – ROZMOWY Z KAPŁANAMI O KAPŁAŃSTWIE

Ks. Krzysztof Kościelniak. (Po)wołanie – rozmowy z kapłanami o kapłaństwie

Klerycy krakowskiego seminarium zapraszają na kolejne „Rozmowy z kapłanami o kapłaństwie”. Nowe wywiady rozpoczną się 1 czerwca i będą publikowane dwa razy w tygodniu: we wtorki i niedziele o godzinie 19.00 na seminaryjnym Facebooku oraz kanale YouTube.KS. KRZYSZTOF KOŚCIELNIAK

Gościem dzisiejszego odcinka jest ksiądz prof. Krzysztof Kościelniak, kapłan archidiecezji krakowskiej. Wykłada religie orientalne na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie. Jest kierownikiem Katedry Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego zainteresowania naukowe obejmują m.in. historię Orientu, nurty i ruchy religijne Bliskiego i Dalekiego Wschodu, problemy współczesnego islamu oraz konflikty religijne w Azji i na Bliskim Wschodzie. Jest autorem ponad stu artykułów naukowych oraz wielu książek.
W wywiadzie opowiada nam o swoim powołaniu i fascynacją religiami wschodu! Słuchając rozmowy można także dowiedzieć się, w jaki sposób posiadana wiedza pozwala pracować z ludźmi o odmiennych poglądach religijnych. Zapraszamy!

 CYTAT (PO)WOŁANIE:

„Kapłaństwo to jest przygoda, trzeba odkryć w kapłaństwie swoje dodatkowe charyzmaty. Powołanie to proces ciągły. Ja uważam, że to powołanie, które rodziło się w Starym Sączu, cały czas rodzi się dalej, przynosi nowe wyzwania, czasami problemy, ale jest piękne!”.

ZOBACZ TAKŻE