STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / POWSTAJE MIEJSCE ŻYWEJ PAMIĘCI HELENY KMIEĆ

Powstaje miejsce żywej pamięci Heleny Kmieć

W niedzielę misyjną 24 października o godz. 14:00, na YouTube, swoją premierę będzie miał film dokumentalny Fundacji im. Heleny Kmieć i Wolontariatu Misyjnego Salvator pt. Misja Świętość. Opowiada on o zwyczajnie niezwyczajnej wolontariuszce Helenie Kmieć oraz o misjach na węgierskiej placówce w Galgaheviz. Helena posługiwała tam z ramienia wolontariatu w 2012 roku.
Premiera filmu będzie również momentem rozpoczęcia wyjątkowej zbiórki. W Trzebini powstaje Centrum Wolontariatu Misyjnego im. Heleny Kmieć, żywe miejsce pamięci Heleny, w którym Jej postać będzie impulsem do czynienia dobra i kształcenia przyszłych pokoleń wolontariuszy.

O FILMIE

„Misja Świętość” opowiada o tym, że każdy z nas w swoim życiu powinien dążyć do świętości. Nie ma na nią jednej i uniwersalnej drogi. Tej prostej drogi nie miała również śp. Helena Kmieć, jednak w dzisiejszych czasach może być dla nas inspiracją jak pięknie żyć z Panem Bogiem u swego boku. Dokument pokazuje czas  letnich kolonii w węgierskiej miejscowości Galgaheviz, które od czasu śmierci Heleny noszą nazwę Podwórko Helenki. To właśnie tam Helen wyjechała na swój pierwszy wyjazd misyjny w 2012 roku. Pośród archiwalnych nagrań będziemy mogli odnaleźć główną bohaterkę, a słuchając teraźniejszych opowieści wolontariuszy dowiedzieć się jak można zmierzać w stronę świętości, kontynuując misję Heleny.

Premiera filmu odbędzie się na YouTube Fundacji im. Heleny Kmieć, w Niedzielę Misyjną 24 października o godz. 14:00. Również 28 października w czwartek o godz. 17:30 będzie on wyemitowany w telewizji TRWAM.

O CENTRUM

Wraz z Wolontariatem Misyjnym Salvator, w którym działała Helen, Fundacja chce stworzyć żywe miejsce pamięci Heleny Kmieć, w którym Jej postać będzie impulsem do czynienia dobra i kształcenia przyszłych pokoleń wolontariuszy. – Nie chcemy stawiać Helence pomników czy tablic, chcemy, aby jej pamięć była żywa w działaniach i w ludziach, którzy będą mogli inspirować się jej pięknym życiem – mówi Marta Omieczyńska, dyrektor biura fundacji.

Po przebudowie budynek będzie służył celom statutowym Fundacji im. Heleny Kmieć i Wolontariatu Misyjnego Salvator jako miejsce z zapleczem noclegowym, w którym będą realizowane działania edukacyjne i kulturalne, na czterech płaszczyznach- żywe miejsce pamięci Heleny, formacja wolontariuszy, zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży oraz gabinet terapeutyczny. Rozpoczęliśmy już pierwsze prace na obiekcie.

Premierą filmu „Misja Świętość” rozpoczynamy zbiórkę na ten Centrum Wolontariatu Misyjnego im. Heleny Kmieć  Potrzebujemy uzbierać 1 608 378 zł. Każda przekazana złotówka przybliża nas do stworzenia miejsca, gdzie misja Heleny będzie trwać nadal, a wolontariusze misyjni będą mieli przestrzeń do dalszego rozwoju!

Jak pomóc?

  1. Przekaż darowiznę pieniężną za pomocą strony.
  2. Wylicytuj lub przekaż produkty na licytacje w Bazarku Misyjnym.
  3. Udostępnij naszą zrzutkę. Niech będzie nas więcej!


Więcej informacji na stronie.

 O FUNDACJI IM. HELENY KMIEĆ

Jesteśmy wolontariuszami misyjnymi, którzy poprzez charyzmat i postawy Heleny Kmieć, inspirują do zaangażowania we wspieraniu innych. Edukujemy, kształcimy i pomagamy realizując programy stypendialne na świecie i projekty charytatywne w całej Polsce. Przez projekty edukacyjne, wystawy, warsztaty, świadectwa, działalność wydawniczą uczymy pomagać i wychowujemy do postawy wolontariatu współpracując z organizacjami wolontariackimi i misyjnymi

30 000 osób poznało postać i charyzmat Heleny Kmieć poprzez akcje i projekty Fundacji

113 stypendystów których wspieramy w ramach programu stypendialnego w Zambii, Meksyku, Boliwii i Tanzanii

600 dzieci uczestniczących bezpośrednio w projektach edukacyjnych Fundacji

4 lata niezliczonych prelekcji, warsztatów i wystąpień publicznych o charakterze edukacyjnym , w kraju i zagranicą

3 edycje ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Podaj dobro dalej!”

 

ZOBACZ TAKŻE