STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / POZNAJEMY PANAMA CITY – PIERWSZY DZIEŃ GŁÓWNEGO TYGODNIA ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY W PANAMIE

Poznajemy Panama City – pierwszy dzień głównego tygodnia Światowych Dni Młodzieży w Panamie

Młodzież archidiecezji krakowskiej po tygodniu spędzonym w diecezji Chitré dotarła już do Panama City, aby uczestniczyć w wydarzeniach centralnych i spotkać się z Ojcem Świętym Franciszkiem. Pierwszy dzień poświęcili poznawaniu miasta i jego atrakcji. Towarzyszył im abp Marek Jędraszewski.

Poznajemy Panama City – pierwszy dzień głównego tygodnia Światowych Dni Młodzieży w Panamie

Wtorek młodzi rozpoczęli od zwiedzania Kanału Panamskiego. Wraz z metropolitą krakowskim poznawali historię miejsca, które kształtuje nie tylko gospodarkę, ale i mentalność Panamczyków. Mogli też przyjrzeć się w jaki sposób statki są transportowane między dwoma ocenami.

Kolejnym punktem zwiedzania był Parque Natural Metropolitano. Tam spacerowali lasem tropikalnym podziwiając przyrodę. Docierając do punktu widokowego wielu robiło pamiątkowe zdjęcia z panoramą  Panama City.

Dzień zakończyła Eucharystia. Część grup udała się na oficjalną Mszę świętą otwarcia Światowych Dni Młodzieży 2019. Ci, którzy nie mogli z różnych przyczyn na nią dostrzec, uczestniczyli w Eucharystii w kościele św. Jana Chrzciciela.

Karolina Zając | Archidiecezja Krakowska
Fot. Ks. Łukasz Michalczewski, Krystian Mleczko

Galeria

ZOBACZ TAKŻE