STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PRASA KATOLICKA W DOBIE EPIDEMII

Prasa katolicka w dobie epidemii

W związku z epidemią w trudnej sytuacji znalazły się tygodniki katolickie. Redakcje przygotowują czasopisma, ale ze względu na utrudniony kolportaż zachęcają do prenumeraty, a zwłaszcza do lektury wydań elektronicznych czasopism.

W kościołach można aktualnie kupić tygodnik „Niedziela”. „Gość Niedzielny” wstrzymał dystrybucję parafialną, a „Idziemy” wydawane jest jedynie w wersji elektronicznej.

„Idziemy”

– Dla prasy katolickiej, która większość swoich nakładów rozprowadzała w kościołach, ograniczenia związane z epidemia są poważnym wyzwaniem – informuje ks. Henryk Zieliński. Tym bardziej, że zamknięta została również część kiosków należących do głównych sieci kolporterskich. Ale – zdaniem redaktora naczelnego „Idziemy” – jest w tym również jakaś szansa, ponieważ dzięki wydaniom elektronicznym wierni mają dostęp również do tych czasopism katolickich, które z różnych przyczyn były niedostępne w konkretnych parafiach.

E-wydanie w formacie PDF tygodnika „Idziemy” na Niedzielę Palmową można bezpłatnie pobrać ze strony www.idziemy.pl. Od dawna istnieje także możliwość nabywania wydań bardziej dostosowanych do urządzeń mobilnych na platformach eGazety.pl i eprasa.pl

„Gość Niedzielny”

Najnowsze wydanie „Gościa Niedzielnego” w druku można nabyć tylko w wybranych kioskach, salonikach prasowych i sklepach. Wydawany w Katowicach największy polski tygodnik opinii proponuje w czasie epidemii papierową prenumeratę kolportowaną wprost do skrzynki pocztowej.

Możliwy jest też zakup czasopisma w wersji e-wydania (można je czytać online w przeglądarce, a także w aplikacji „Gość Niedzielny” na smartfonie lub tablecie) albo w formacie PDF (układ treści jak w wersji drukowanej) do ściągnięcia i wydrukowania. – Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości, by „Gość Niedzielny” mógł trafić do starszych czytelników, którzy nie korzystają z komputerów czy urządzeń mobilnych – zachęca redakcja. Szczegóły na stronie: www.igomedia.pl/Zamow-GN.

„Niedziela”

Kolportażu nie wstrzymał tygodnik „Niedziela”. Wprowadzono natomiast zmiany na łamach. Aktualne wydania liczą 68 stron, w ramach których każda z edycji diecezjalnych otrzymała jedną stronę. – Nie chcemy pozostawiać naszych czytelników bez możliwości lektury pisma, które – mam nadzieję – pozwoli przeżyć ten trudny czas w świetle Bożej woli. Otrzymuję zresztą informacje od księży z diecezji, aby nie zmniejszać ilości dostarczanych egzemplarzy – informuje ks. Jarosław Grabowski, redaktor naczelny „Niedzieli”.

Tygodnik posiada także elektroniczną wersję. E-wydanie (koszt jedynie 3 zł) w łatwy sposób można zamówić przez Internet, wystarczy wejść na stronę e.niedziela.pl. Elektroniczne wydanie tygodnika to pełna zawartość tekstowa zgodna z papierową wersją gazety, którą w formacie PDF można otwierać i czytać na komputerach, smartfonach czy tabletach. Aby zamówić wersję drukowaną, należy skontaktować się z Działem Kolportażu pod numerem tel. (34) 324 36 45 lub mailowo: kolportaz.niedziela@niedziela.pl.