STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PRAWIE 5 MLN ZŁOTYCH PRZEKAŻE ARCHIDIECEZJA KRAKOWSKA DLA POSZKODOWANYCH W POŻARZE W NOWEJ BIAŁEJ.

Prawie 5 mln złotych przekaże Archidiecezja Krakowska dla poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej.

W zbiórce, którą już w dzień tragicznego pożaru w Nowej Białej ogłosił Abp Marek Jędraszewski, zebrano kwotę 4 886 205 zł. Całość środków w najbliższych dniach trafi do poszkodowanych.

Już dzień po tragedii Caritas Archidiecezji Krakowskiej wspomogła łączną kwotą 150 tys. zł wszystkie rodziny, które ucierpiały w pożarze. Również wierni okolicznych parafii, niezwłocznie odpowiadając na apel Metropolity Krakowskiego, zebrali przy kościołach datki w kwocie 515 765 zł i przekazali je pokrzywdzonym. W najbliższych dniach poszkodowani mieszkańcy Nowej Białej otrzymają całość środków zebranych przy wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej, jak również wpłacanych przez osoby prywatne oraz organizacje.

Abp Marek Jędraszewski wyraża wielką wdzięczność wszystkim ofiarodawcom za okazaną dobroć serca i gotowość niesienia pomocy, naśladującą miłość Chrystusa, która w trudnych momentach budzi nadzieję w sercach pokrzywdzonych. Do podziękowań dołącza również ks. Artur Gadocha, proboszcz parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Białej, oraz ks. Tomasz Stec, dyrektor Wydziału ds. Charytatywnych Kurii Metropolitalnej w Krakowie, który spotkał się z pokrzywdzonymi, ustalając sposób podziału i formę przekazania środków.

Wyrazem wdzięczności Archidiecezji Krakowskiej i mieszkańców Nowej Białej za uczynek chrześcijańskiej miłości wobec ofiarodawców będzie Msza święta, sprawowana przez bp. Roberta Chrząszcza w najbliższą niedzielę tj. 25 lipca br. o godz. 9.00 w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Białej.