STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PROGNOZA POGODY DUCHA

Prognoza pogody ducha

W dniu 16 lipca 2019 r. będzie miała miejsce premiera nowości Wydawnictwa Bratni Zew, zatytułowana: „Prognoza pogody ducha". Jest to pierwsza książka Ewy Liegman, która we Wstępie pisze, że: "«Prognoza pogody ducha« podpowiada, jak mimo problemów i trosk spojrzeć i zobaczyć moment, w którym właśnie jesteś, i że nic złego się nie wydarza. Pozwala na głębsze rozumienie życia, przebudzenia".
 

Prognoza pogody ducha to pierwsza książka Ewy Liegman – pisarki, podróżniczki, aktywnej działaczki społecznej. Kreatorki i pomysłodawczyni licznych akcji charytatywnych. Propagatorki ruchu hospicyjnego, prezes hospicjum dla dzieci. Inicjatorki licznych projektów, na rzecz osób zmagających się z ciężką chorobą, stratą i żałobą. Twórczyni licznych spotkań, warsztatów lokalnych i ogólnopolskich, dla zespołów firm, uczniów, studentów, personelu medycznego, więźniów.

Masz już dość zawodowstwa i banalności? To dobrze! Stagnacja, monotonia, rutyna pozbawia radości i powoli zabija. Biorąc tę książeczkę do ręki, możesz się przekonać, jak niewiele trzeba, by szara codzienność nabrała kolorów. By z tego, co powszednie, wyciągnąć perełki, które obudzą uśmiech i radość. Moment, który właśnie się dzieje, ma zawsze coś z niezwykłości. I jest jak prognoza dobrej pogody ducha, która się sprawdza.

Trudno żyć chwilą, którą właśnie dostajemy. Książeczka, którą trzymasz w ręku ma specjalne zadanie: pomóc się zatrzymać, rozsmakować w obecnej chwili. Prognozuje pogodę ducha jak nadzieję, dostępną dla każdego.

Nawet jeśli od wielu nocy nie możesz spać, bo boisz się tego, co może się stać, boisz się kogoś, kto może Cię skrzywdzić albo już skrzywdził, a nadal umysł nie pozwala się z nim rozstać. Nawet jeśli rozpamiętujesz przeszłość, choć już jest za Tobą, ale stale rani i rozrywa Twoje serce. Spędzasz dni w poczuciu winy, myśląc: może mogłem zrobić lepiej, więcej?

Co musi się stać? Byś obudził się ze snu obłędu, który powoduje, że przeżywasz nawet dziesiątki lat, nie żyjąc nigdy. Ciałem obecny, myślami oddalony i zwykle uwięziony w emocjach trudnych, w niepokoju i poczuciu nieszczęścia.

“Prognoza pogody ducha” podpowiada, jak mimo problemów i trosk spojrzeć i ZOBACZYĆ moment, w którym właśnie jesteś, i że nic złego się nie wydarza. Pozwala na głębsze rozumienie życia, przebudzenia. Jest przypomnieniem o miłości do Stwórcy, wszystkich i wszystkiego, o wdzięczności za to, że świat jest przemijający. By odkryć na granicy życia i śmierci najgłębszy sens.

Pomaga pożegnać przeszłość, przestać się bać o jutro. Pomaga uchwycić każdą chwilę, doznanie jak najpiękniejszy dar, by wyciszyć myśli, dotknąć serca. By pewnego dnia podnieść wzrok, zobaczyć swoją dal i już nie marnować żadnej minuty. Zatańczyć z całym stworzeniem. A wszystko w cichym zakątku serca, w którym można spotkać jak w świątyni samego Boga. Zaśmiać się w ciszy.

Bo kto by pomyślał, że tak potężna Miłość w swojej skromności przychodzi z milczeniem?

Spotkanie odbędzie się o godz. 18:00 w Księgarni Franciszkańskiej przy ul. Franciszkańskiej 4 w Krakowie.

 

Wydawnictwo Bratni Zew

 

Wydarzenie na Facebooku

Galeria

ZOBACZ TAKŻE