STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PROJEKT “SŁUCHAM SERCEM”

Projekt “Słucham sercem”

Projekt "Słucham sercem" to propozycja Wydziału Misyjnego Archidiecezji Krakowskiej skierowana do dzieci, młodzieży i dorosłych. Jego celem jest kształtowanie osobowości w oparciu o duchowość ignacjańską i misyjną.

Projekt “Słucham sercem”

– Projekt drogi, którą nazwaliśmy “Słucham serca” kierujemy do wszystkich osób począwszy od tych najmłodszych po najstarszych. Ma ona swoje osadzenie w realnej rzeczywistości, która nas otacza i kształtuje. Żyjemy w czasach, które stawiają coraz więcej pytań, a przynoszą coraz mniej odpowiedzi, czasach, gdzie dominuje konsumpcja i sukces, agresja i przemoc, a co za tym idzie doświadczenie pustki duchowej. Pragniemy dotrzeć do ludzi poszukujących prawdy dla swojego życia. Szczegółowe tematy będą próbą wychodzenia naprzeciw potrzebom i problemom, których doświadczamy na co dzień. Kontekst misyjny w różnorodny sposób wpisuje się w podejmowane treści i ubogaca w nowe doświadczenia Kościoła, który jest z natury swojej misyjny – piszą organizatorzy.

Celem proponowanej drogi: „Słucham Serca” jest całościowe kształtowanie osoby. Punktem wyjścia jest duchowość ignacjańska, która jest wyposażona w odpowiednie narzędzia do odnajdywania Boga i proponowania wartości dla dobra swojego i innych ludzi.

Więcej informacji: tutaj.

ZOBACZ TAKŻE