STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PRZEDŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI JUŻ JUTRO!

Przedświąteczna zbiórka żywności już jutro!

2 i 3 grudnia, czyli w piątek i sobotę, krakowska Caritas przeprowadzi 21. przedświąteczną zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!".
Podczas zbiórki, która zostanie przeprowadzona w ok. 60 sklepach na terenie Archidiecezji Krakowskiej, wolontariusze parafialnych zespołów Caritas i parafialnych Zespołów Charytatywnych, wspierani przez młodzież ze Szkolnych Kół Caritas, będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, z których przygotowane zostaną świąteczne paczki dla osób ubogich.

Zbiórka trwa dwa dni i odbywa się najczęściej w piątek w godz. 16.00-20.00, a w sobotę w godz. 10.00-20.00. Sklepy, w których prowadzona jest zbiórka żywności, oznaczone są plakatami, a wolontariusze Caritas rozdają ulotki informacyjne przy wejściu do sklepu. Żywność można składać do koszy znajdujących się za kasami.

Przedmiotem zbiórki są artykuły o długim terminie przydatności do spożycia, takie jak: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbata, słodycze, konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości.

Paczki żywnościowe z artykułami spożywczymi trafią do rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej, znajdujących się pod opieką Punktu Socjalnego Caritas lub zespołów parafialnych.

Prosimy – widząc w piątek lub sobotę w sklepie wolontariuszy w koszulkach z logo Caritas, pamiętaj, żeby wrzucić coś do kosza na pomoc dla tych, którym ciężko zrobić świąteczne zakupy.

Lista sklepów, w których przeprowadzać będziemy zbiórkę żywności, znajduje się na naszej stronie internetowej.

Osoby, które nie będą mogły włączyć się w zbiórkę żywności, zapraszamy do akcji “Tytka charytatywna“.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej

Galeria

ZOBACZ TAKŻE