STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PRZEKAZANIE RELIKWII ŚW. STANISŁAWA BISKUPA MĘCZENNIKA PARAFII W FALKOWICACH

Przekazanie relikwii św. Stanisława Biskupa Męczennika parafii w Falkowicach

19 października przedstawiciele parafii św. Stanisława, Biskupa i Męczennika w Fałkowicach odebrali z rąk proboszcza katedry na Wawelu relikwie swojego patrona.

W sobotę 19 października, przy ołtarzu przy konfesji św. Stanisława w katedrze na Wawelu, ks. prałat Zdzisław Sochacki – kustosz katedry odczytał dekret metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego, przekazujący relikwie św. Stanisława dla rzymskokatolickiej parafii w Fałkowicach (diecezja opolska).

Obok proboszcza, ks. mgr-lic. Mariusza Józefa Stafa, w tej uroczystej chwili dla kościoła w Fałkowicach uczestniczyła grupa parafian. Po Mszy św. była możliwość oddania czci relikwiom patrona parafii i kościoła, a także wykonania wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Parafianie z Fałkowic po uroczystościach, mogli zwiedzić Muzeum Katedralne.

Fot. Adam Wojnar