STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PRZEŻYJ WIELKI TYDZIEŃ ZE SCHOLĄ SEMINARYJNĄ

Przeżyj Wielki Tydzień ze Scholą Seminaryjną

Już w najbliższą niedzielę rozpoczniemy Wielki Tydzień. Czas najważniejszy dla każdego chrześcijanina. Będziemy wspólnie wpatrywać się w Tego, którego przebodli. Każdy z nas jednak przeżywa ten okres na swój sposób. Tak przeżyjemy wspomniany tydzień, jak wielka jest nasza wiara w to, że w Niedzielę Wielkanocną Chrystus pokona śmierć i powstanie z grobu, ku zdziwieniu wielu.
Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej pragną pomóc przejść przez czas refleksji i zadumy nad naszym Odkupieniem, publikując przez cały tydzień swój kolejny już album muzyczny o tematyce wielkopostnej. – Okres Wielkiego Postu to czas szczególny w życiu seminaryjnej wspólnoty. Cotygodniowa Droga Krzyżowa – wspólna lub indywidualna, Gorzkie Żale w wawelskiej katedrze czy rekolekcje wielkopostne, więcej asyst liturgicznych i obowiązków, a także w moim wypadku kończący się termin pisania pracy magisterskiej. To wszystko powoduje, że czasami człowiek może zatracić się w rutynie codziennych zajęć, dlatego właśnie wyszliśmy z inicjatywą nagrania drugiego już albumu z pieśniami wielkopostnymi, aby każdy z nas mógł zatrzymać się na chwilę refleksji, czy nawet podjąć ją w trakcie wykonywania obowiązków dnia codziennego – mówi Jakub Łabuz, kleryk V roku.

Alumni krakowskiego seminarium codziennie o godzinie 20:00, począwszy od Niedzieli Męki Pańskiej będą publikować na swoim kanale YouTube, Spotify i Facebooku kolejne utwory. – Mamy nadzieję, że utwory które nagraliśmy przyczynią się do jeszcze głębszego zanurzenia się w Miłość Chrystusa płynącą z drzewa krzyża – dodają klerycy.

Skład scholii seminaryjnej: Szymon Janoszek, Jan Łączak, Łukasz Kapica, Mateusz Michalik, Jakub Byrdak, Damian Talowski, Jakub Romek, Kacper Biłyk, Marcin Kaczmarczyk, Szymon Pawlus, Jakub Łabuz, Bartłomiej Pluta, Adam Płonka, Grzegorz Liput, Michał Krasowski.

Źródło: WSDAK
ZOBACZ TAKŻE