STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / #PRZYMIŁOSIERNYM MIMO WSZYSTKO

#przyMiłosiernym mimo wszystko

Wypełnić wirtualną przestrzeń orędziem o Bożym Miłosierdziu jeszcze przed niedzielą – oto cel nowej akcji Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej we współpracy z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

#przyMiłosiernym mimo wszystko

Mając za sobą nietypowe doświadczenie przeżywania Triduum Paschalnego i trwając w wielkanocnej radości, chcemy przygotować się na Święto Miłosierdzia Bożego. Mimo że nie spotkamy się w Łagiewnikach na żywo, możemy zawiązać mocną wspólnotę poprzez sieć.

– Bazylika Miłosierdzia będzie w tym roku pusta, więc bardzo chcemy zjednoczyć się nie tylko poprzez transmisję Mszy św., ale również wspólnie wychwalać Boże Miłosierdzie w Internecie i zapełniać go orędziem – mówi ks. Marcin Filar, jeden z pomysłodawców akcji.

Jednym z wymiarów radosnego rabanu przed Świętem Miłosierdzia jest udostępnianie w mediach społecznościowych zdjęć z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego lub z samym Jego wizerunkiem i oznaczeniu ich #przyMiłosiernym oraz dodanie ulubionego fragmentu „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny. Zdjęciami dzielą się księża, młodzi oraz rodziny. Pamiątkowy obrazek z Panem Jezusem Miłosiernym i Aktem zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu można zamówić w sanktuarium.

Kolejną propozycją jest wyzwanie wspólnego czytania „Dzienniczka”. – Zaczęło się ono od kilkunastu młodych czcicieli Bożego miłosierdzia. Od duszpasterzy dostali numery konkretnych  fragmentów, które należało przeczytać, wrzucić na tablicę i wytypować pięcioro przyjaciół, podając im kolejne numery z „Dzienniczka” do przeczytania – wyjaśnia ks. Filar.

Odnajdź fragment, wrzuć go na swoją tablicę z tym opisem i zdjęciem #przyMiłosiernym i zaproś przyjaciół do czytania „Dzienniczka” – niech Internet zapełni się naszym wspólnym orędziem o Bożym Miłosierdziu! W Niedzielę Miłosierdzia nie możemy spotkać się w Łagiewnikach, dlatego o godz. 15:00 zjednoczmy się wspólnie w modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia i odmówmy Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.

– Chcemy promować czytanie „Dzienniczka”, szczególnie teraz, gdy odmawiamy nowennę. Warto zapoznać się z nauczaniem o Bożym Miłosierdziu, które jest w nim zawarte. Poprzez czytanie i udostępnianie fragmentów może ktoś znajomy zauważy i też się zaangażuje, może po raz pierwszy sięgnie po „Dzienniczek” – tłumaczy ks. Mateusz Wyrobkiewicz.

Duszpasterze zapraszają również do codziennej, wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego, a szczególnie do włączenia się w nią w Niedzielę Miłosierdzia o godz. 15:00. Wtedy także zostanie odmówiony Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Szczegóły dostępne w wydarzeniu Niedziela Miłosierdzia #mimoDrzwiZamknietych.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Galeria

ZOBACZ TAKŻE