STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PRZYPOMNIENIE NAUCZANIA ŚW. JANA PAWŁA II UTWORAMI MUZYCZNYMI

Przypomnienie nauczania św. Jana Pawła II utworami muzycznymi

Do pierwszego Małopolskiego Konkursu Pieśni Religijnej „Nie lękajcie się” im. św. Jana Pawła II napłynęły 23 kompozycje. Jego zwycięzca zostanie wybrany 27 października. Zadaniem uczestników było skomponowanie utworu do słów św. Jana Pawła II zawartych m.in. w jego encyklikach, adhortacjach, listach apostolskich, homiliach czy twórczości literackiej.

Wśród nadesłanych piosenek znalazły się takie tytuły jak: „Święta Faustyna”, „To miłość”, „Drogowskazy słów”, „Ubogi” czy „Święty przez ziemię szedł”.

– Poprzez taką formę chcieliśmy dać uczestnikom możliwość twórczego przypomnienia i utrwalenia dla innych nauczania Ojca Świętego, wyrażenia przywiązania do niego, a także rozwoju swoich talentów. Jest kilka naprawdę dobrych kompozycji, na poziomie profesjonalnym. Cieszymy się bardzo z każdego zainteresowania wydarzeniem – mówi Magdalena Policha z Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Do konkursu zgłosiło się 11 solistów, 5 zespołów wokalno-instrumentalnych oraz 7 grup wokalnych. Jego finał, podczas którego zostaną wyłonieni zwycięzcy we wszystkich 3 kategoriach, odbędzie się w sobotę 27 października w Instytucie Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Przesłuchania poprowadzi profesjonalne jury w składzie: prof. dr hab. Wiesław Delimat, ks. dr hab. Robert Tyrała, o. dr Dawid Kusz OP oraz ks. prałat Jan Kabziński. Następnie, w niedzielę, planowany jest koncert finałowy połączony z wręczeniem nagród. Rozpocznie się on o godz. 15.30 w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie www.idmjp2.pl.

Konkurs przygotowany z okazji obchodów jubileuszu 40-lecia pontyfikatu Jana Pawła II organizują Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”, Międzyuczelniany Instytut Muzyki Kościelnej w Krakowie, Archidiecezjalna Komisja Muzyki Kościelnej w Krakowie, Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Krakowie oraz Wydział Katechetyczny Diecezji Tarnowskiej.

KAI, luk / Kraków