STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PRZYSTANEK JEZUS 2021

Przystanek Jezus 2021

Serdecznie zapraszamy członków wspólnot, grup, ruchów i stowarzyszeń - świeckich, siostry zakonne i księży, do udziału w 21. edycji Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej Przystanek Jezus, która odbędzie się w Płotach w dniach 26 lipca - 1 sierpnia 2021 r.
– Zdajemy sobie sprawę z tego, że czas trwającej pandemii spowodował w społeczeństwie duże zmiany, które nie ominęły także pokolenia ludzi młodych. Wielu z nich od długiego czasu nie uczestniczyło w praktykach religijnych, nie przystępowało do sakramentów, a podczas izolacji nie miało możliwości bezpośredniego kontaktu ze świadkami wiary. Z drugiej strony większe niż wcześniej poczucie wyizolowania i samotności, problemy z depresją i zaburzenia emocjonalne wydają się być dobrą okazją, by opowiedzieć im o Jezusie i Jego odnawiającej miłości, która może przywrócić trwałą nadzieję i radość w zmiennych i niepewnych okolicznościach życia. Jako chrześcijanie chcemy, odpowiadając na zaproszenie pp. Franciszka, towarzyszyć młodym w ich wędrówce i dlatego pragniemy stworzyć dla nich propozycję spotkania z ewangelizatorami Przystanku Jezus podczas Festiwalu Pol’and’Rock. Do tego grona czujcie się zaproszeni i jeśli możecie, przekażcie proszę informację w swoich środowiskach – piszą organizatorzy.

Rekolekcje dla ewangelizatorów poprowadzi bp Edward Dajczak – inicjator ewangelizacji na Przystanku Jezus i  Ojciec przystankowej Rodziny.

Od samego początku Przystanek Jezus był wydarzeniem o charakterze wolontariackim. Zarówno uczestnicy, jak i ekipa organizująca PJ nie pobierają z tego tytułu wynagrodzenia, a środki na organizację pochodzą od Darczyńców i ludzi dobrej woli, którym na sercu leży dobro młodych, jak również z wpłat uczestników. W tym roku ofiara na pokrycie koszty uczestnictwa wynosi 380 zł (studenci 350 zł).

– Z wpłat tych pokryjemy koszty wyżywienia i ubezpieczenia uczestników, przygotujemy pakiet uczestnika zawierający koszulkę, identyfikator i smycz, a także zakupimy środki dezynfekcyjne, by zapewnić nasze wspólne bezpieczeństwo. Z powodu panujących ograniczeń sanitarno-epidemiologicznych liczba miejsc na tegorocznym Przystanku Jezus jest ograniczona. Dlatego prosimy, żebyś nie zwlekał z wypełnieniem formularza zgłoszeniowego. Nie odkładaj tego na później, ponieważ może się okazać, że nie będziemy mogli przyjąć Cię do naszego grona – zachęcają organizatorzy.

Zapisy na tegoroczny PJ kończymy 7 lipca 2021 r. i tylko osoby, które do 11 lipca prześlą skan listu polecającego i zadatek na pokrycie kosztów organizacyjnych, będą mogły wziąć udział w wydarzeniu.

– W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo zachęcamy Cię do zaszczepienia się i przywiezienia ze sobą do Makowic certyfikatu szczepienia przeciwko COVID-19. Jeśli do czasu naszego spotkania nie będziesz zaszczepiony, w dniu Twojego przyjazdu konieczne będzie okazanie aktualnego negatywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS CoV 2 wykonanego w czasie ostatnich 48 godzin, licząc od momentu wyniku tego testu – informują organizatorzy.

Każdy uczestnik zgłaszający się do bazy w Makowicach, w dniu przyjazdu zostanie poproszony o:

  • wypełnienie oświadczenia, że nie podlega obowiązkowej kwarantannie lub izolacji, oraz oświadczenia o stanie zdrowia
  • przestrzeganie aktualnych zaleceń organizatora

– Ponadto prosimy, abyś zapewnił sobie środki ochrony osobistej (maseczki) przez cały czas trwania PJ, oraz zrezygnował z udziału w Przystanku Jezus jeżeli wystąpią u Ciebie objawy zbieżne z COVID-19 lub jeśli zostanie na Ciebie nałożona izolacja lub kwarantanna. W powyższych przypadkach zadatek nie podlega zwrotowi – dodają.

 

 

ZOBACZ TAKŻE