STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / RADOŚĆ GŁOSZENIA DOBREJ NOWINY. 45-LECIE ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH NA WAWELU

Radość głoszenia Dobrej Nowiny. 45-lecie święceń kapłańskich na Wawelu

– Jesteście wpisani w życie Jezusa Chrystusa, tego, który zwyciężył świat – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski w katedrze na Wawelu podczas Mszy św. z okazji 45-lecia święceń kapłańskich.

W homilii arcybiskup zaznaczył, że cierpienie dla Chrystusa jest wpisane w los apostołów i kapłanów, a także wszystkich wiernych, którzy na mocy chrztu św. zostali włączeni w śmierć i zmartwychwstanie Zbawiciela.

– Są tacy, którzy prześladują uczniów Chrystusa, ale są również i ci, którzy przyjmują słowa prawdy i okazują wiele dobroci serca. Takie są dzieje Kościoła. W tym kluczu rozumiemy historię św. Jana Pawła II Wielkiego. Doznał on wielu cierpień, chciano zamknąć mu usta, dokonano zamachu na jego życie 13 maja 1981 roku – zaznaczył metropolita i przypomniał, że papież wzbudzał ogromny entuzjazm wszędzie tam, gdzie się pojawiał.

– Drodzy Jubilaci, którzy przeżywacie 45-lecie swojego kapłaństwa, otrzymaliście święcenia z rąk św. Jana Pawła II. Patrząc na miniony czas, zapewne wspominacie trudne i niełatwe chwile dawania świadectwa, konieczność głoszenia Chrystusa „w porę i nie w porę” (…). Jesteście wpisani w życie Jezusa Chrystusa, tego, który zwyciężył świat. Dziś, kiedy stoicie przed konfesją św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, możecie dziękować za wszystkich, którzy otwierali swe serca, kiedy mówiliście im o Chrystusie – powiedział metropolita i życzył Jubilatom ciągłego entuzjazmu wiary i radości z głoszenia Dobrej Nowiny.

Jubileusz obchodzą księża, którzy święcenia kapłańskie przyjęli w 1975 roku z rąk kard. Karola Wojtyły.