STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / RELIKWIE JANA PAWŁA II W PANAMIE!

Relikwie Jana Pawła II w Panamie!

18 stycznia o godzinie 17.00 czasu panamskiego abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski przekazał na ręce José Domingo Ulloa Mendiety, arcybiskupa Panamy relikwie św. Jana Pawła II.

Relikwie Jana Pawła II w Panamie!

Relikwie ofiarował kard. Stanisław Dziwisz. Zostaną one oficjalnie wniesione podczas Mszy świętej z poświęceniem ołtarza bazyliki katedralnej w Santa Maria la Antigua, którą Ojciec Święty Franciszek sprawować będzie wraz z kapłanami, osobami konsekrowanymi i ruchami wiernych świeckich 26 stycznia.

Metropolita krakowski przekazał relikwiarz po wylądowaniu w Panamie, gdzie wraz z młodymi archidiecezji krakowskiej uczestniczy w Światowych Dniach Młodzieży.

Karolina Zając | Archidiecezja Krakowska
Fot. Andrea Nardotto, Ks. Łukasz Michalczewski, Ks. Emil Parafiniuk | Archidiecezja Krakowska