STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / RODZINNY PIKNIK MISYJNY U KOMBONIANÓW

Rodzinny piknik misyjny u kombonianów

Rodzinny piknik misyjny u kombonianów

Misjonarze Kombonianie organizują 16 września w Krakowie piknik misyjny, podczas którego najmłodsi oraz ich rodzice będą mogli wysłuchać świadectw osób pracujących na misjach, a także wziąć udział w wielu ciekawych konkursach i zabawach. Kombonianie aktualnie pracują w krajach Afryki, Ameryki Północnej i Łacińskiej, Azji i Europy, niosąc pomoc i ewangeliczne świadectwo życia najbardziej potrzebującym.

W trakcie wydarzenia na uczestników będzie czekało wiele atrakcji. Najmłodsi i dorośli będą mogli wysłuchać świadectw misjonarek świeckich, które wróciły z Ugandy, a także skosztować afrykańskich potraw, nauczyć się grać na bębnach, przymierzyć strój afrykański, zobaczyć pamiątki z misji oraz wziąć udział w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy. Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa o założycielu Zgromadzenia Kombonianów św. Danielu Combonim. W trakcie spotkania rozegrany zostanie także mecz o puchar abp. Grzegorza Rysia.

Misjonarze kombonianie to jedno ze zgromadzeń, które jest określane mianem wyłącznie misyjnym. Zgromadzenie prowadzi w Polsce animację powołaniową i formację przygotowującą do wyjazdu na misje również osoby świeckie.

– Głównymi rysami naszej działalności misyjnej jest wierność charyzmatowi o. Daniela Comboniego oraz ewangelizacja. Jesteśmy głównie wśród tych ludów, które jeszcze w ogóle nie słyszały o Chrystusie, albo zostały ewangelizowane w bardzo niewielkim stopniu. Wybieramy te miejsca, w których są najbardziej opuszczeni i potrzebujący. To rys charyzmatu naszego założyciela – powiedział KAI o. Maciej Miąsik, formator postulatu, odpowiedzialny za powołania i spotkania młodzieżowe.

Zwrócił uwagę na to, że wierność Chrystusowi oraz charyzmatowi Comboniego wymaga od misjonarzy zaangażowania się we wszystkie dziedziny życia ludzkiego. – Bardzo ważna jest promocja człowieka. Dlatego nasza praca wykonywana jest rzecz sprawiedliwości i pokoju, obrony praw człowieka, wyzwolenia człowieka z lęku, głodu, chorób, przemocy, niesprawiedliwości. Misjonarze stoją u boku tych, którzy stają się ofiarami wyzysku, którzy cierpią – podkreślił. – Praca na misjach polega na wspieraniu rozwoju ludzkiego poprzez działalność edukacyjną i naukową, pracę w szpitalach i organizacjach społecznych – dodał o. Miąsik.

Piknik misyjny odbędzie się 16 września od godz. 14:00 przy ul. Skośnej 4 w Krakowie.

 

KAI, led / Kraków
Fot. kombonianie.pl

ZOBACZ TAKŻE