STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ROWEROWE DZIĘKCZYNIENIE ZA ŚDM W LIZBONIE

Rowerowe dziękczynienie za ŚDM w Lizbonie

Wspomnienia po tegorocznych Światowych Dniach Młodzieży są wciąż żywe, a przed nami propozycja przedłużająca to święto – dziękczynna pielgrzymka rowerowa do Rzymu w 2024 r.! Do udziału w wyprawie zaproszeni są również ci młodzi, którzy nie byli na ŚDM.
Przyszłoroczna pielgrzymka jest kontynuacją akcji „Rowerowe ŚDM”, którą zrealizowali Bartek, Marcin i ks. Marcin. Znając potencjał rowerowych pielgrzymek i czując wielką wdzięczność za spotkanie papieża Franciszka z młodzieżą z całego świata, ks. Marcin chce zaproponować taką opcję większej liczbie młodych z Archidiecezji Krakowskiej.

 – Pielgrzymki rowerowe łączą zdrowy tryb życia z rozwojem duchowym. Często słyszałem od młodych aktywnych sportowo, że chcą w taki sposób spędzać czas – łączyć pasję do sportu z wiarą. Chcą wyjazdów, na których będzie aktywnie, ale będzie też możliwość uczestniczenia w Mszy świętej – wyjaśnia kapłan. – Samo pielgrzymowanie to zwiedzanie, poznawanie nowych terenów, ludzi, kultur. To uczenie się praktycznych rzeczy w różnych sytuacjach, co jest niesamowicie rozwijające dla młodego człowieka – zaznacza ks. Marcin Napora.

Zaproszenie do rowerowej przygody skierowane jest do uczestników ŚDM, jak i do tych, którzy nie byli w tym roku w Lizbonie. – Jeśli nie miałeś okazji poczuć ŚDM-owej atmosfery, ten wyjazd jest właśnie dla ciebie – zachęca ks. Marcin. Pozytywnie na tę propozycję odpowiedzieli już Krzysiek i Kacper.

– Lubię pokonywać swoje bariery. Z chęcią zobaczę nowe miejsca nie z perspektywy wygodnego samochodu, ale z bliska, z roweru. Jeżdżę na nim okazjonalnie. Kilka razy udało się zrobić ponad 100 km, ale nie było to dzień po dniu – mówi Krzysiek.

– Chcę jechać rowerem do Rzymu, ponieważ wiem, że będzie to kolejne wyzwanie w moim życiu, które chcę przeżyć. Mam świadomość, że taka okazja może się już więcej nie przytrafić. Bardzo lubię spędzać czas aktywnie, więc wiem, że taka wyprawa jest dla mnie – dzieli się Kacper. – Od dziecka trenuję sport. Kocham to robić, a przy tym pokonywać własne bariery. Chociaż nie jeżdżę długich dystansów, to wiem, że sobie poradzę, ale muszę zacząć trenować, żeby taka odległość w takim czasie mnie nie zaskoczyła. Czerpię ogromną radość z jazdy na rowerze i możliwość wzięcia udziału w takiej przygodzie daje mi wielkie szczęście – dodaje.

Przed rowerzystami ok. 1500 km rozłożonych na 11 dni, a następnie 3 dni odpoczynku w Rzymie. A to wszystko w terminie 21.07-03.08.2024 r. Grupa będzie liczyć maksymalnie 25 osób w wieku 18-25 lat, które mają odpowiednią kondycję fizyczną i są gotowe na niedogodności związane z takim wyzwaniem. Zapisy są już otwarte!

Wszystkie informacje o dziękczynnej pielgrzymce rowerowej do Rzymu dostępne są tutaj.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE