STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ROZPOCZYNAJĄ SIĘ ZGŁOSZENIA DO XVI MISTRZOSTW POLSKI SŁUŻBY LITURGICZNEJ OŁTARZA O PUCHAR KNC

Rozpoczynają się zgłoszenia do XVI Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej Ołtarza o puchar KNC

Informujemy, że do 17 maja br. przyjmowane są zgłoszenia spośród ministrantów i lektorów naszej Archidiecezji do ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej Służby Liturgicznej. Jak co roku, rozgrywki będą odbywały się pod patronatem metropolity krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Eliminacje diecezjalne będą się odbywać przez cały maj. Zgłoszenia do nich można dokonać poprzez formularz do 17 maja 2021 r.  Po zakończeniu zapisów, do zgłoszonych parafii, zostaną przesłane informacje dotyczące sposobu, miejsca i czasu przeprowadzenia eliminacji. Jeżeli ze względów organizacyjnych nie będzie możliwe przeprowadzenie eliminacji diecezjalnych, to spośród zgłoszonych parafii zostaną komisyjnie wylosowane drużyny, które będą reprezentować naszą Archidiecezję w finale ogólnopolskim, na zasadzie „dzikiej karty”.

Zespoły występują w następujących zestawieniach liczebnych:
Kategoria ministrant – 4 w polu + bramkarz (maksymalna liczba zawodników w drużynie 10 osób)
Pozostałe kategorie – 5 w polu + bramkarz (maksymalna liczba zawodników w drużynie 12 osób)

Można zgłosić po jednej drużynie z parafii w każdej kategorii wiekowej:
Ministrant (roczniki 2009-2013) – hale sportowe
Lektor młodszy (roczniki 2005-2008) – boiska typu „orlik”
Lektor starszy (roczniki 2000-2004) – boiska typu „orlik”
Kategorie wiekowe i rodzaj hali/boiska według wskazań organizatorów etapu ogólnopolskiego.

Koordynatorzy Diecezjalni:

Ks. Jarosław Chlebda tel. +48 608 626 298
Ks. Ryszard Kilanowicz tel. +48 880 708 839

Finał ogólnopolski tegorocznych rozgrywek odbędzie się w dniach od 28 do 29 czerwca 2021 r. w Rzeszowie.

Formularz zgłoszenia drużyny