STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / RUSZYŁ „PROJEKT LIFE”

Ruszył „Projekt LIFE”

„Projekt LIFE” to videoblog dotyczący obrony życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci uruchomiony właśnie przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka z Krakowa.

Ruszył „Projekt LIFE”

„Projekt LIFE” to seria krótkich filmów edukacyjnych poruszających zagadnienia godności życia człowieka. Jego forma jest odpowiedzią na zmieniające się sposoby komunikowania się społeczeństwa.

Centrum Badania Opinii Społecznej przeprowadziło badanie poglądów młodzieży na temat aborcji. Około 50 proc. ankietowanych zaznaczyło, że kobieta ma prawo zabić swoje nienarodzone dziecko w przypadku, kiedy podejrzewa się u niego ciężką i nieodwracalną wadę. – Analizując te dane, zaczęliśmy się zastanawiać, co możemy zrobić, aby zmienić taką postawę. Odwołaliśmy się do tego, co robi nasze Stowarzyszenie od 20 lat: zintensyfikowaliśmy działalność edukacyjną z ukierunkowaniem głównie na młodzież. Postanowiliśmy rozpocząć Projekt LIFE, czyli videoblog dotyczący obrony życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci, gdzie w sposób przystępny, czytelny i rzetelny będziemy przedstawiać informacje o życiu człowieka – podkreśla Wojciech Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka w Krakowie.

– Chcemy przede wszystkim zainteresować widza i przekazać mu merytoryczną wiedzę. Będziemy poruszać aktualne i potrzebne tematy, m.in.: obrona życia od momentu poczęcia do naturalnej śmierci, aborcja, eutanazja, in vitro, naprotechnologia, edukacja seksualna, profilaktyka płodności, a także zagadnienie niepełnosprawności w rodzinach – wyjaśnia Karolina Podlewska, działaczka Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Zdaniem prezesa PSOŻC, pojawienie się chorego dziecka w rodzinie jest bardzo trudne i budzi ogromny niepokój. Ustawa z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, pozwala na dokonanie aborcji w przypadku, gdy badania prenatalne wskazują na prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia. – To dla nas szczególny ból, że na podstawie podejrzenia niepełnosprawności, skazujemy niewinnego człowieka na śmierć. Obrońcy życia uważają, że dzieci te powinny zostać otoczone szczególną opieką, miłością i być leczone, a nie skazywane na śmierć – zakończył.

Videoblogi można zobaczyć na kanale YouTube Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Zaplanowane zostały również audycje radiowe, a na stronie internetowej Stowarzyszenia (www.pro-life.pl) można pobrać pogłębiające temat konspekty lekcji wychowania do życia w rodzinie lub lekcji wychowawczej.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE