STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / RUSZYŁY ZAPISY NA 44. PIESZĄ PIELGRZYMKĘ KRAKOWSKĄ NA JASNĄ GÓRĘ

Ruszyły zapisy na 44. Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę

44. Piesza Pielgrzymka Krakowska odbywać się będzie w dniach 6-11 sierpnia 2024 r. pod hasłem “Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”, jednak już teraz pielgrzymi mogą zapisać się na to wyjątkowe wydarzenie. Na początku maja ruszyły zapisy online na stronie internetowej Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej. Natomiast zapisy stacjonarne będą odbywać się w okresie czerwiec–lipiec w parafiach u przewodników grup, a w dniach 1-5 sierpnia w bazach poszczególnych Wspólnot.Piesza Pielgrzymka Krakowska zrodziła się z idei Białego Marszu, który odbył się w 1981 r. W tym roku pielgrzymi już po raz 44. wyruszą przed oblicze Matki Bożej Częstochowskiej “w intencji Ojca Świętego i Ojczyzny”. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa “Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”, które podkreślają, iż każdy jest we wspólnocie Kościoła ważny i jednocześnie odpowiedzialny. Od Boga otrzymaliśmy talenty, którymi możemy dzielić się z innymi i w ten sposób budować wspólnotę Kościoła. Hasło to wskazuje również, że Kościół to nasz wspólny dom i miejsce otwarte dla wszystkich.

Piesza Pielgrzymka Krakowska to szczególny czas w trakcie roku, podczas którego pielgrzymi nie tylko przemierzają kolejne kilometry, ale także ofiarowują swoje troski i kłopoty, dziękują za otrzymane łaski oraz modlą się w intencjach własnych oraz bliskich. To czas fizycznego i duchowego pielgrzymowania, do którego wszystkich serdecznie zapraszamy.

Podobnie jak w poprzednim roku, również tym razem, na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską będzie można zapisać się w formie online – na stronie internetowej Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej – oraz stacjonarnie – u księży przewodników oraz w bazach wspólnot w okresie późniejszym.

Opisy wspólnot i grup oraz informacje o prowadzonych przez nich formach zapisów dostępne są na stronie internetowej Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej.

Spotkajmy się na trasie 44. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej i wspólnie pielgrzymujmy do Matki Bożej Częstochowskiej!

Koordynatorzy PPK

Galeria

ZOBACZ TAKŻE