STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ PANI MYŚLENICKIEJ OTWIERA DRZWI DLA UCIEKAJĄCYCH PRZED WOJNĄ UKRAIŃCÓW

Sanktuarium Matki Bożej Pani Myślenickiej otwiera drzwi dla uciekających przed wojną Ukraińców

Od początku wojny na Ukrainie Parafialny Zespół Caritas "Betania" w Myślenicach pomaga w poszukiwaniu dachu nad głową dla przybywających ze wschodu uchodźców.
Duszpasterze Sanktuarium zapewniają uchodźcom duchowe wsparcie. Przy pomocy grekokatolickich kleryków z Tarnopola w każdą sobotę organizują spotkania modlitewne w języku ukraińskim oraz spotkania przy stole, podczas których nasi goście dzielą się swoimi doświadczeniami i świadectwami poruszającej polskiej gościnności. Z okazji Świąt Wielkanocnych w kościele grekokatolickim i kościele prawosławnym, parafia zorganizowała spotkanie wielkanocne połączone z błogosławieństwem pokarmów i wspólnym świętowaniem. W dniach od 19 do 24 kwietnia przeprowadzono zbiórkę żywności dla Ukrainy. Odpowiedź wiernych była bardzo hojna, ponieważ udało się zebrać aż 8 ton, które zostały przetransportowane do Tarnopola, a stamtąd do najbardziej potrzebujących miejsc Ukrainy.

Tekst i zdjęcia: Sanktuarium Matki Bożej Pani Myślenickiej

Galeria

ZOBACZ TAKŻE