STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / SKAUCI RUSZYLI W NOWY ROK FORMACYJNY

Skauci ruszyli w nowy rok formacyjny

W minioną sobotę 7 września w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy u Ojców Redemptorystów w Krakowie - Podgórzu 150 krakowskich Skautów Europy z żeńskiego i męskiego hufca rozpoczęło nowy rok harcerski.

Skauci ruszyli w nowy rok formacyjny

Pierwszym, a zarazem najważniejszym punktem naszego spotkania była wspólna Eucharystia w której uczestniczyliśmy wraz z całymi rodzinami. Nasi duszpasterze pod przewodnictwem ks. dr Pawła Kochaniewicza sprawowali ją za wszystkich skautów. Podczas niej dziękowaliśmy za czas wakacyjnych obozów i prosiliśmy o potrzebne siły i zapał na cały rok naszej pracy. W czasie kazania każdy z nas dostał zadanie do wykonania. Zastanowiliśmy się nad jedną rzeczą, nad którą chcemy w szczególny sposób pracować w tym roku, aby rozwijać siebie, a przy tym zmieniać otaczający nas świat.

Po Mszy świętej przyszedł czas na spotkanie całego hufca. Przeszliśmy naszymi jednostkami na Krzemionki, aby tam uczestniczyć w Apelu Głównym. W czasie jego trwania hufcowi przypomnieli nam o głównym celu skautingu – prowadzeniu ludzi do Boga. Odbyły się obrzędy przejścia wilczków oraz harcerek i harcerzy, a także mianowania nowych szefów i szefowych jednostek.

Całe spotkanie umocniło nas do wytężonej pracy, aby jeszcze lepiej służyć Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i Europie chrześcijańskiej. Czuwaj!

dh. Barbara Jakubiec

Drużynowa 2. Drużyny Krakowskiej

Galeria

ZOBACZ TAKŻE