STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ŚLADAMI ŚW. JANA PAWŁA II

Śladami św. Jana Pawła II

8 października, na osiem dni przed 40 –tą rocznicą wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża, nauczyciele, rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 101 w Krakowie wyruszyli na dwunastą pielgrzymkę szkolną śladami św. Jana Pawła II, tym razem Jego  krakowskimi szlakami. 

Śladami św. Jana Pawła II

Idea pielgrzymowania do bliskich Ojcu Świętemu miejsc i wspólnej modlitwy, najpierw o Jego beatyfikację, później o kanonizację,  a teraz w podziękowaniu za to, że BYŁ, zrodziła się w Szkole 101 po śmierci Papieża. Na pielgrzymim szlaku Szkoły 101 od 2006 roku znalazły się Wadowice, Łagiewniki, Kalwaria Zebrzydowska, Czerna, Ludźmierz, Niegowić, Tyniec, ponownie Wadowice, Centrum Jana Pawła II, Morawica i Dolina Mnikowska, Wieliczka oraz Brzegi.

Ponad 300 – osobowa grupa uczniów z opiekunami modliła się podczas uroczystej Eucharystii  w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego, której przewodniczył ks. Michał Kania, następnie wraz z przewodnikami rozpoczęła wędrówkę  papieskimi ścieżkami po Starym Mieście, by w samo południe dotrzeć na dziedziniec Pałacu Arcybiskupów Krakowskich,  gdzie spotkał się z pielgrzymami Ojciec Biskup Damian Muskus, odmówił z nimi modlitwę Anioł Pański i pobłogosławił zebranych. Na koniec przyszedł czas na  tradycyjne „papieskie kremówki”, a wszystko w trosce o  pamięć o św. Janie Pawle II, aby Jego  wielkość  trwała i tworzyła przyszłość Narodu i Kościoła na polskiej ziemi.

Tekst. Małgorzata Modzelewska

Foto: Jakub Wolski

Galeria

ZOBACZ TAKŻE