STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / „SPOTKANIA Z DUSZĄ” – DR DANUTA PIEKARZ

„Spotkania z duszą” – dr Danuta Piekarz

Czy Bóg się „złości” tak samo jak my? Czy Jego gniew jest święty, a nasz grzeszny? W jaki sposób przeżywać gniew, by zbliżał nas do Boga, a nie oddalał od Niego? Czy chrześcijanin może się złościć, a nawet gniewać się na samego Boga? Odpowiedzi na te i inne pytania będziemy szukać w najbliższy czwartek 11 lipca o godzinie 17.00 w Księgarni św. Stanisława przy ul. Wiślnej 12A podczas kolejnego "Spotkania z duszą", którego gościem będzie dr Danuta Piekarz, autorka książki "(Nie) święty gniew. Co Biblia mówi o złości?".
 

Często myślimy, że gniew jest zły i grzeszny. Tymczasem w Piśmie Świętym wielokrotnie odnajdujemy obraz zagniewanego Boga. Jak to rozumieć? „Łatwo nam oskarżać autorów biblijnych, a nawet samego Boga, za ich gwałtowne reakcje, które są opisane na kartach świętych ksiąg. Jeśli jednak wczytamy się w nie bez uprzedzeń (…), odkryjemy, że właśnie ten rozgniewany Bóg jest nam bardzo bliski”.

Danuta Piekarz, biblistka, tłumaczka i italianistka. Od lat jest wykładowcą na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, specjalizując się w zakresie językoznawstwa. Na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II prowadzi zajęcia poświęcone Nowemu Testamentowi oraz teologii biblijnej. Wykłada również w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Dominikanów w Krakowie. W 2008 roku Benedykt XVI mianował ją konsultorką Papieskiej Rady ds. Świeckich. Tę rolę pełniła do 2013 roku.

W swojej najnowszej publikacji „(Nie) święty gniew. Co Biblia mówi o złości?”, wędrując po kartach Biblii, Danuta Piekarz wnikliwie bada najrozmaitsze przejawy gniewu. Przybliża zwłaszcza te, które towarzyszą ludziom w kontaktach z Bogiem.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Księgarnia św. Stanisława przy ul. Wiślnej 12a jest ważnym miejscem na mapie krakowskich księgarń o profilu religijnym. W kwietniu tego roku – w nowym wnętrzu księgarni – rusza cykl konferencji dla dorosłych: „Spotkania z duszą” oraz „Małe spotkania z duszą” – stworzone z myślą o najmłodszych. Comiesięczne wydarzenia dadzą czytelnikom szansę poznania cenionych autorów – teologów, rekolekcjonistów i publicystów – oraz wzięcia udziału w debatach na aktualne tematy z życia Kościoła. W planie wieczornych spotkań w księgarni jest krótki przegląd nowości i zapowiedzi wydawnictw katolickich, konferencja z zaproszonym gościem w formie wywiadu oraz czas na pytania uczestników.

Dla dzieci przygotowano sobotnie zajęcia warsztatowe i animacje, dzięki którym będą mogły pogłębić wiarę poprzez zabawę pod okiem pedagoga i katechety. W ramach „Małych spotkań z duszą” dzieci poznają opowieści i postaci biblijne, organizatorzy zadbają również o to, by tematy warsztatów korespondowały z ważniejszymi świętami roku liturgicznego. Księgarnia zaprasza najmłodszych na pierwsze warsztaty już w maju.

Wywiady z zaproszonymi Gośćmi prowadzi dziennikarz krakowskiego „Gościa Niedzielnego”, Miłosz Kluba.

Na spotkania w księgarni przy Plantach zapraszają organizatorzy: Księgarnia św. Stanisława i agencja kreatywna TBC Project.

 

Księgarnia św. Stanisława

Galeria

ZOBACZ TAKŻE