STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / SPOTKANIE DOMOWEGO KOŚCIOŁA Z BP. ROBERTEM CHRZĄSZCZEM

Spotkanie Domowego Kościoła z bp. Robertem Chrząszczem

W miniony poniedziałek uczestników rekolekcji III stopnia Oazy Rodzin w Wadowicach odwiedził bp Robert Chrząszcz.  
– Wspólnie z księdzem biskupem zjedliśmy posiłek, a potem odbyło się spotkanie – mowią uczestnicy rekolekcji. – Po krótkiej prezentacji naszej wspólnoty biskup opowiedział nam o sobie. Poznaliśmy historię jego powołania i rolę, jaką w odegrał w niej św. Jan Paweł II. Dowiedzieliśmy się, czym się zajmował zanim został biskupem. Temat wzbudził żywe zainteresowanie wszystkich, a biskup chętnie opowiadał o życiu w Brazylii, o parafii, w której posługiwał – relacjonują.

– Nasze dzieci pytały bp. Roberta o sprawy, które dla nich są ważne, m.in. o to, czy umie układać kostkę Rubika, grać w szachy, co lubi jeść, i czy ma rodzeństwo. Następnie odmówiliśmy dziesiątkę różańca i zaśpiewaliśmy naszą oazową piosenkę. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia, biskup udzielił nam błogosławieństwa. Spotkanie przebiegło w bardzo rodzinnej atmosferze – dodają.

Od 28 czerwca do 13 lipca w Domu Rekolekcyjnym Ojców Karmelitów w Wadowicach odbyły się rekolekcje III stopnia Oazy Rodzin, które były organizowane przez Domowy Kościół Archidiecezji Krakowskiej. W rekolekcjach wzięły udział 23 rodziny, w tym 41 dzieci. Rekolekcje prowadził ks. Tomasz Jarosz.

Tekst i zdjęcia: Uczestnicy rekolekcji

Galeria

ZOBACZ TAKŻE