STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / SPOTKANIE INAUGURUJĄCE PRACE ZESPOŁU DS. KRYTYCZNEGO WYDANIA DZIEŁ KAZNODZIEJSKICH KAROLA WOJTYŁY

Spotkanie inaugurujące prace Zespołu ds. Krytycznego Wydania Dzieł Kaznodziejskich Karola Wojtyły

Dziś w Instytucie Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie odbyło się spotkanie inaugurujące prace Zespołu ds. Krytycznego Wydania Dzieł Kaznodziejskich Karola Wojtyły.

Spotkanie otworzył Jego Magnificencja ks. prof. Robert Tyrała – rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II oraz ks. Sebastian Kozyra, dyrektor Instytut Dialogu Międzykulturowego Krakowie. Ks. prof. Kazimierz Panuś – przewodniczący Komitetu Naukowego Homiletycznego, a zarazem kierownik projektu, podkreślał, że przedsięwzięcie zostało wysoko ocenione przez ekspertów Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki na każdym etapie ewaluacji. Publikację wszystkich kazań biskupa Wojtyły, aż do jego wyboru na Stolicę Piotrową przez Wydawnictwo Naukowe UPJPII zaplanowano następująco:

Karol Wojtyła, Dzieła kaznodziejskie, tom I: Kazania i przemówienia 1958–1964, oprac. ks. prof. dr hab. Kazimierz Panuś

Karol Wojtyła, Dzieła kaznodziejskie, tom II: Kazania i przemówienia 1964–1967, oprac. ks. dr Krzysztof Porosło

Karol Wojtyła, Dzieła kaznodziejskie, tom III: Kazania i przemówienia 1967–1970, oprac. dr Joanna Hałaczkiewicz

Karol Wojtyła, Dzieła kaznodziejskie, tom IV: Kazania i przemówienia 1971–1975, oprac. prof. dr hab. Marek Skwara

Karol Wojtyła, Dzieła kaznodziejskie, tom V: Kazania i przemówienia 1976–1978, oprac. prof. dr hab. Janusz Gruchała

Karol Wojtyła, Dzieła kaznodziejskie, tom VI: Rozważania rekolekcyjne i konferencje 1958-1978, oprac. ks. dr hab. Witold Ostafiński.

Kazania, po części nigdy dotąd nie publikowane, stanowią wciąż aktualny drogowskaz dla współczesnych i przyszłych pokoleń.

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie