STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / SPOTKANIE OPŁATKOWE W RADZIE MIASTA KRAKOWA

Spotkanie opłatkowe w Radzie Miasta Krakowa

- Cieszmy się tym, że jesteśmy obdarzeni istnieniem i życiem - mówił abp Marek Jędraszewski podczas spotkania opłatkowego w Radzie Miasta Krakowa.

Spotkanie opłatkowe w Radzie Miasta Krakowa

Przewodniczący Rady Miasta Dominik Jaśkowiec przywitał metropolitę krakowskiego, kapłanów, władze miasta Krakowa, parlamentarzystów, samorządowców oraz przedstawicieli Krakowskiej Rady Seniorów, Młodzieżowej Rady Miasta Krakowa, przedstawicieli służb mundurowych i dowódców jednostek wojskowych oraz wszystkich zebranych.

Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski życzył sobie i zebranym, by w nowym roku w sposób dobry, godny, przemyślany i merytoryczny kierowali tym miastem. Przypomniał, że to od nich w dużej mierze zależy jak będzie się żyło mieszkańcom Krakowa.

Metropolita krakowski odniósł się do pierwszej z wykonanych dziś kolęd, mówiącej o pasterzach i o aniołach, co stanowiło nawiązanie do Ewangelii św. Łukasza. To objawienie się aniołów pasterzom da się sprowadzić do trzech słów: wielka radość, pokój i chwała Bogu.
– Jeśli będzie w nas tyle radości i pokoju to będzie też ta postawa, która najbardziej oddaje cześć Najwyższemu.

Arcybiskup przypomniał, że św. Ireneusz, męczennik z II wieku, stwierdził, że „najwyższą chwałą oddawaną Bogu jest żyjący człowiek”.
– Cieszmy się tym, że jesteśmy obdarzeni istnieniem i życiem.

Życzył zebranym radości i pokoju serca w świecie, w którym tyle jest niepokoju i agresji oraz aby biały opłatek, który bierzemy do rąk, symbolizujący Chrystusa, był wyrazem tego, że jest w nas to samo pragnienie, które wyrażał św. Brat Albert – by być dobrym jak chleb.
– Tego Państwu z całego serca na te dni pełne owej radości i pokoju życzę. Szczęść Boże!

Następnie metropolita pobłogosławił opłatki, którymi dzielili się zebrani.

Podczas spotkania miało miejsce przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju, które przynieśli harcerze oraz rozbrzmiewały kolędy w wykonaniu chóru „Psalmodia” z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II działającego pod dyrekcją prof. Włodzimierza Siedlika.

FOTORELACJA

Justyna Walicka |  Archidiecezja Krakowska
Fot. Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska
Video Katarzyna Katarzyńska | Archidiecezja Krakowska

Opłatek dla Rady Miasta Krakowa | Abp Marek Jędraszewski, 19.12.2018

ZOBACZ TAKŻE