STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / SPOTKANIE UŚMIECHÓW. DZIEŃ DOBRA W ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ

spoTKANIE uśmiechów. Dzień Dobra w Archidiecezji Krakowskiej

22 kwietnia to szczególny dzień dla wolontariuszy i wszystkich, którzy uczestniczą w dziełach miłosierdzia Caritas. W najbliższy weekend w naszej archidiecezji odbędą się pikniki, warsztaty i inne radosne spotkania.

Jak podkreśla Caritas, to dzień, w którym dostrzegamy i pokazujemy, że #DobraJestWięcej. Jego najważniejszym wymiarem jest spotkanie z drugim człowiekiem. „Polskie słowo SPOTKANIE kryje w sobie piękną etymologię TKANIE. Wspólne tkanie… dlatego zapraszamy do wyjątkowych spotkań w miejscach, które otaczamy szczególną miłością. Niech wydarzy się prawdziwe spoTKANIE – bycie w uważnej wspólnocie z innymi” – zachęcają organizatorzy.

W akcję tę włącza się Caritas Archidiecezji Krakowskiej, Centrum Migranta i Uchodźcy Caritas Archidiecezji Krakowskiej, parafialne i szkolne Koła Caritas oraz różne wspólnoty.

Dobra jest naprawdę dużo, dlatego świętowanie zacznie się już w czwartek, 20 kwietnia. W Zembrzycach o 10 ruszy Marsz Dobra. Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, mieszkańcy Domu Wczasowo-Rehabilitacyjnym im. św. Br. Alberta i wolontariusze związani z tymi placówkami, Centrum Wolontariatu oraz Szkolnego Koła Caritas planują wspólne spoTKANIE i dzielenie się radością z napotkanymi ludźmi.

Dzień Dobra to również okazja do spotkania z Chrystusem. W dniach 21-23 kwietnia, w Ośrodku Wczasowo-Rekolekcyjnym im. Jana Pawła II w Zakrzowie odbędą się weekendowe rekolekcje dla dorosłych „Poznali Go przy łamaniu chleba”. W planie modlitwa, konferencje i czas na wypoczynek.

20 i 21 kwietnia w Wieliczce Szkolne Koło Caritas chce spoTKAĆ się na terenie szkoły ze swoimi kolegami oraz koleżankami i zorganizować kiermasz wypieków.

22 kwietnia w Węglówce Parafialny Zespół Caritas wraz z Domowym Kościołem organizuje spoTKANIE, na które zaprasza wszystkich parafian. Rozpocznie się ono o 15 wspólną koronką do Bożego Miłosierdzia a później nastąpi dalsze świętowanie.

22 kwietnia w Maniowach wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zorganizują dla pensjonariuszy Domu Seniora Eden pieczenie ciastek, robótki ręczne, czytanie opowiadań, wspólny śpiew i spacer.

22 kwietnia w Tenczynie Parafialny Zespół Caritas organizuje wspólne świętowanie Dnia Dobra, w którym wezmą udział wolontariusze, ich rodziny, seniorzy oraz wszyscy wspierający dzieła miłosierdzia. W programie piknik połączony z koncertem, losowanie „dobrych myśli” i omówienie dalszego dobrego działania w parafii.

23 kwietnia w Krakowie-Pychowicach Parafialny Zespół Caritas chce spoTKAĆ się z parafianami po każdej Mszy świętej. Wolontariusze opowiedzą o swoich działaniach, promując również rodziny zastępcze oraz dobroczynność. Nie zabraknie również słodkiego poczęstunku.

23 kwietnia w Nowym Targu Parafialny Zespół Caritas organizuje w Parku Miejskim pełen atrakcji, muzyki i kolorów Dzień Dobra. Rozpocznie go Msza św. o 11 w parafii św. Katarzyny. W trakcie imprezy będzie prowadzona zbiórka funduszy na rzecz Kamilki Gil chorej na SMA.

23 kwietnia w krakowskich Dębnikach, w parafii św. Stanisława Kostki i św. Jana Bosco, Szkolne Koło Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 30 przeprowadzi loterię fantową na cele charytatywne.

25 kwietnia w Podsarniu, w Szkole Podstawowej im. Marii i Lecha Kaczyńskich, odbędzie się Sztafeta DOBRA.

W ramach Dnia Dobra odbywającego się w Skawicy Szkolne Koło Caritas przygotuje akcję „Babka wielkanocna” dla szpitala i DPS-u, warsztaty plastyczne dla dzieci, opowie o swoich działaniach oraz poprowadzi spoTKANIE integracyjne z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej OREW.

Dzień Dobra odbędzie się również w Krzeszowicach, Sieniawie i parafii Bożego Ciała w Krakowie.

Wszystkie informacje o Dniu Dobra można znaleźć tutaj. Również na fanpage’u Centrum Wolontariatu Caritas Archidiecezji Krakowskiej dostępne są filmiki, które pokazują, że dobro dzieje się każdego dnia.