STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / „SPRAWA CHRYSTUSOWA TRWA. DROGA KRZYŻOWA Z KARDYNAŁEM STEFANEM WYSZYŃSKIM”

„Sprawa Chrystusowa trwa. Droga Krzyżowa z kardynałem Stefanem Wyszyńskim”

Kilka dni temu, nakładem wydawnictwa św. Stanisława BM, ukazała się książka metropolity krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego „Sprawa Chrystusowa trwa. Droga Krzyżowa z kardynałem Stefanem Wyszyńskim”.

„Sprawa Chrystusowa trwa. Droga Krzyżowa z kardynałem Stefanem Wyszyńskim”

– W dziejach Kościoła pojawiają się kolejni męczennicy, świadkowie, więźniowie, którzy zgadzają się na trudny i dramatyczny los po to, by świadczyć o męce i triumfie Chrystusa nad tym światem. Temu właśnie poświęcona jest refleksja zawarta w tej Drodze Krzyżowej – tłumaczy abp Marek Jędraszewski, zapraszając do rozważań męki Chrystusa w oparciu o słowa Prymasa Tysiąclecia.

– Pierwsza część tytułu tej Drogi Krzyżowej to słowa samego księdza kardynała z chwili jego uwięzienia. Droga jest próbą interpretacji  tego, co przeżył  ks. kardynał od nocy jego aresztowania i uwięzienia do momentu, kiedy mógł wrócić do Domu Arcybiskupów Warszawskich – opisuje metropolita.

Od 20 marca o 15.00 na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej, jak również na profilu archidiecezji na platformie Spotify, będziemy zamieszczać podcasty z rozważaniami kolejnych stacji.

Książkę z rozważaniami można nabyć przez e-sklep  Wydawnictwa św. Stanisława BM 

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Galeria

ZOBACZ TAKŻE