STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / STREFY LEDNICKIE W ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ

Strefy Lednickie w Archidiecezji Krakowskiej

Już za kilkanaście dni, 5 czerwca, odbędzie się XXV Spotkanie Młodych „Lednica 2000”. Niestety, z powodu obostrzeń, tak jak i w poprzednim roku, odbędzie się ono w formie transmisji. W naszej diecezji powstają jednak trzy Strefy Lednickie, organizowane przez Duszpasterstwo Młodzieży, w których będzie można przeżyć spotkanie we wspólnocie. Strefy znajdują się w Kalwarii Zebrzydowskiej, w Myślenicach, w Makowie Podhalańskim i w Gdowie.

Strefy Lednickie w Archidiecezji Krakowskiej

Strefa w Kalwarii Zebrzydowskiej będzie miała miejsce na ołtarzu polowym przy klasztorze oo. Bernardynów. Przyjmowanie uczestników na miejscu rozpoczyna się o godz. 14:00 (należy zarejestrować się do 24 maja). Wspólnie z Lednicą pomodlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz wysłuchamy konferencji pt. „Usłysz” o. Jacka Szymczaka. Czas do rozpoczęcie spotkania wypełniony zostanie tańcami lednickimi, integracją i połączeniem ze Studiem LIVE Lednicy. Później będziemy uczestniczyć w kolejnych częściach spotkania młodych na Lednicy – o godz. 20:00 na ołtarzu polowym zostanie odprawiona Msza św., a nasze spotkanie zakończy Adoracja Najświętszego Sakramentu i wybór Chrystusa jako naszego Pana i Zbawiciela. Koszt udziału w Strefie to 15 zł.

Strefę w Makowie Podhalańskim również rozpoczyna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, konferencja z Lednicy, a następnie tańce lednickie. Od godz. 17:30 będzie można skorzystać z sakramentu spowiedzi, a o godz. 18:00 w kościele odbędzie się Msza św. i nabożeństwo Pierwszej Soboty. Po Eucharystii uczestnicy Strefy włączą się ponownie w transmisję lednicką. Koszt udziału w Strefie to 20 zł.

Strefa w Myślenicach rozpoczyna się o godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia w Parku Jordana i konferencją z Lednicy, po czym lednicka animacja wodzirejów od 16:00 do 19:00. W tym czasie także możliwość skorzystania z sakramentu pokuty na polach miłosierdzia oraz modlitwy wstawienniczej. O 19:00 przejście przez Rynek na plac kościelny przy Sanktuarium MB Myślenickiej. O 20:00 Msza Święta i wybór Chrystusa. Koszt udziału w strefie to 15 zł.

Strefa w Gdowie rozpocznie się o 17.15 zawiązaniem wspólnoty i konferencją o. Łukasza Buksy, po której nastąpi Eucharystia. O 20.00 odbędzie się agapa i tańce lednickie, a o 21.00 – adoracja z wyborem Jezusa na Pana i Zbawiciela. Koszt udziału w Strefie to 20 zł.

Aby wziąć udział w każdej ze stref, trzeba wcześniej się zarejestrować. Zapisy trwają tylko do 24 maja, więc nie należy zwlekać, tylko dać znać, że się wybieramy:

Strefa w Kalwarii Zebrzydowskiej:

Strona internetowa

Wydarzenie

 Strefa w Makowie Podhalańskim:

Strona internetowa

Wydarzenie

 Strefa w Myślenicach:

Strona Sanktuarium

Wydarzenie

Formularz zgłoszeniowy

Strefa w Gdowie:

Strona internetowa

 

 

ZOBACZ TAKŻE