STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / STRZELCY POD KRZYŻEM PAPIESKIM

Strzelcy pod Krzyżem Papieskim

Już od kilkunastu lat, w rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II, grupa młodzieży z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt Tadeusza Paolone ZS „ Strzelec" OSW w Tymbarku, w tym uczniowie klas mundurowych tymbarskiego Zespołu Szkół im. KEN,  pokonała trasę z Tymbarku na Mogielicę i z powrotem, aby pod krzyżem Papieskim zaciągnąć wartę honorową oraz zapalić znicze.
– W tym roku królowa Beskidu Wyspowego przywitała nas zimową aurą – mówi sierż. ZS Józef Banach z tymbarskiego Strzelca, inicjator akcji pieszych wędrówek pamięci JP II na Mogielicę. – W skupieniu oddaliśmy cześć Wielkiemu Polakowi, który tak bardzo ukochał nasze Beskidy i wielokrotnie wędrował przez Mogielicę w kierunku Gorców.

Z Tymbarku biegnie jedna z nitek Szlaku Papieskiego prze górę Łopień do Chyszówek. W lutym 1954 r. przyszły papież z grupą fizyków krakowskich wędrował na nartach z Tymbarku przez Łopień, Mogielicę, Rzeki, Kudłoń do Koniny. Charakterystyczne tablice informacyjne z planem ścieżek, którymi wędrował Karol Wojtyła zostały zamontowane obok stacji PKP, w rynku i obok SKR. W ten sposób gmina Tymbark dołączyła do innych, które realizują apel Ojca Świętego: “Pilnujcie mi tych szlaków, oznaczcie mi te ścieżki”.

Teksy i zdjęcia: Robert Nowak

Galeria

ZOBACZ TAKŻE