STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / STUDENCKA SESJA NAUKOWA “ŚWIĘCI NA NASZE CZASY”

Studencka sesja naukowa “Święci na nasze czasy”

Co Pan Bóg chce powiedzieć Kościołowi poprzez świętych? Jak dziś rozumiemy świętość? O kwestiach dotyczących świętości rozmawiali uczestnicy sesji naukowej "Święci na nasze czasy", która odbyła się w krakowskim seminarium. 
Na początku spotkania głos zabrał abp Marek Jędraszewski. Przypomniał on, że święci są wybrani przez Boga, ale świętość to perspektywa wszystkich ochrzczonych. Choć obecne czasy oddalają nas od niej, Bóg nieustannie zaprasza nas do podążania drogą świętości. Metropolita krakowski zachęcił również do refleksji nad zbliżającą się beatyfikacją ks. Michała Rapacza. – Co dzisiaj Bóg chce powiedzieć Kościołowi poprzez tego człowieka i jego życie? – pytał arcybiskup.

Następnie słowo wprowadzające wygłosili ks. prof. dr hab. Robert Tyrała, rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II oraz ks. prof. dr hab. Jan Dziedzic, dziekan Wydziału Teologicznego.

Sesja zawierała trzy panele, na które składały się wystąpienia prelegentów i dyskusje. Swoje prace zaprezentowali doktoranci i studenci UPJPII w Krakowie, a także studenci z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademii Katolickiej w Warszawie oraz Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Na zakończenie ks. dr Michał Kania, rektor krakowskiego seminarium, wyraził wdzięczność zgromadzonym za obecność i zaangażowanie.

Organizatorami sesji było Koło Naukowe Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz Katedra Charytologii, Mariologii i Sakramentologii Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

fot. WSD AK

Galeria

ZOBACZ TAKŻE